Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok az aki ennyire...

Csak én vagyok az aki ennyire rühelli a történelmet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a történelmet, ráadásul egy élettelen tanárom van. Valószínűleg orvos leszek ezért a történelemhez kb. 0 közöm lesz később. Na szóval visszatérve a történelemre, a tankönyvek botrányos minőségűek (Ofis cuccokról beszélek). Azokból még aki akar az se tud tanulni. Tele van felesleges dátumokkal, nevekkel, forrásokkal, ráadásul a lecke végén nincs összefoglalás hanem olvassad csak el hülyegyerek a 4 oldalas leckét amiben kb az értelem fél oldal. Aki írta ezeket a könyveket fogalmazni nem tud, minden mondatot minnél jobban meg kell csavarni. (példa a tk ból:"A 18.század modernizációs törekvései a felvilágosult abszolutizmus ellentmondásos politikájának következtében szerény eredménnyel jártak.")

A másik probléma ahogy írtam az élettelen tanárom. Minden órán felelés van mert érettségin is ez lesz, de arra nem gondol a kis szarjankó hogy ott van előtte felkészülési idő és lehet jegyzetet írni.

A következő probléma a dolgozat. Dolgozat eléggé egyhangúan épül fel: 5 dátumot kiválaszt

5 fogalmat kiválaszt és azt ki kell fejteni (persze nem azokat amiket tanulás nélkül kilehet találni.) Ez 15 pont.

Következő rész, szerintem, a világ legszánalmasabb dolga amit csak az élettelen, diákokat szívatni szerető tanárok tesznek meg. A könyvből egy forrást bevág belőle egy mondatot vagy még annyit se(Előzőben ennyi volt "Kedves Barátom!") és nesze értelmezd miről szól hülyegyerek. Ez a feladat ált. 10-15 pontos!!! (tehát ha nem magolod be a forrásokat abból a fos tk ből akkor -10-15 pontról indulsz). Aztán jön egy esszé és kész. Az esszé 10 pontos. A doga általában 35, 40 pontos.

Most 11. es vagyok a kérdésem az hogy hogy tudnám túlélni ezt a fost? Idén 3 óra van és jövőre 4 lesz. (Heti 4 napra magolj be egy leckét töriből). Vki help pls


2017. márc. 24. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

A társadalom nevében megkérlek, hogy NE legyél orvos.


Szerintem a tanárod pont, hogy jól teszi, hogy feleltet minden órán. Nálunk is volt felelés, nagyon hasznos volt. Ha akartok felkészülési időt, akkor lehet meg kéne említeni neki, hogy Tanárnő/úr, nem lehetne 3 perc gondolkodási időt kapni felelések előtt? (Egy órai kis semmi miatt több nem is kell.)

Az érettségin lesz amúgy forrásértelmezés is, sőt az esszé résznél nagyon sok pontot fog érni. Nem értem miért kéne bemagolni a forrást. Nekem bőven elég volt elolvasni egyszer és magamban végiggondolni.


De amúgy ha neked ilyen kis lófing anyag megtanulása ekkora hatalmas probléma, hogy dilizel meg hisztizel miatta, akkor az egyetemet sem fogod bírni.

2017. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Én is utáltam, nem láttam soha az értelmét annak, ahogyan tanultuk (mert oké, hogy felismerd, mi hogyan alakult ki a társadalomban, de ehhez neveknek meg számoknak nem sok közük van), viszont a tanárodról szerintem ne beszélj így, a jövő orvosa leszel, nála sokkal pocsékabb emberekkel szemben is tiszteletet kell majd mutatnod, meg egyébként is, nyugi. :D Végig kell szenvedni, és utána never ever.
2017. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1. válaszoló te neked volt már a kezedbe ofis történelemkönyv? 1 fejezetben van kb 40 forrás abból és azokból 1 mondatot kiválasztani!!!. Szerinted ez fair? Mert ez rohadtul nem az különösen egy reálos osztállyal szemben.
2017. márc. 24. 21:08
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is reálos osztályba jártam és volt már a kezemben ofis tk (a 40 oldal jó nagy túlzás).

Abban igazad van, hogy egy sza*r, de azért kétlem, hogy csak egy mondatot ad fel belőle.. Ha meg igen, akkor az valóban szpás, de akkor sem tudsz mit csinálni.

Mondom: az egyetemen ennél százszor nehezebb és több anyag lesz, amit majd el kell sajátítani. És hidd el, azok között is les nem egy olyan tárgy, amit rühellni fogsz.. Szóval fejezd be a hisztizést, kérlek.

2017. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pont jól teszi hogy forráselemzés meg esszé van... láttál már érettségit? Pont így néznek ki, legalább gyakoroljátok. 1-2 mondat alapján azért ki lehet találni általában miről van szó, egyszerű szövegértés, ha már az anyagot valamennyire tudod. Nekünk is volt ilyen pár éve, és ha megtanultam az anyagot, anélkül is tudtam értelmezni a forrást, hogy azt ismertem volna előtte.

Amúgy megértem, hogy a töri nem az erősséged, de hidd el, csak magadnak teszel rosszat, ha ezen idegesíted magad! Még ha nem is érdekel, próbálj meg azért egy 3-as 4-es szinten teljesíteni, és ezen kívül meg szard le. Én a törit szerettem, de a matektól herótom volt, hát istenem. Az érettségin még valamit produkálnod kell, de az nem nehéz, erre gondolj!

2017. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az egyetem se leányálom, de hiába írod hogy ne sírjak mert ez fingnyi anyag, az is lenne ha nem készülnék emelt biológiára meg kémiára, nem tanulnám az angolt mint egy örült, nem járnék sportolni minden nap. Hidd el ezek elveszik az időt és nem marad idő az ilyen "fontos" dolgokra mint a töri.
2017. márc. 24. 21:16
 7/23 A kérdező kommentje:
5. Nem is érdekelne ha nem kéne minden másnap találkozni a töritanárral. Amúgy meg 2 es szint megvan nekem kb ez a lényeg. Csak annyit akartam írni, hogy ez az a tantárgy aminek a haszna az emberek 90% nál = a 0 val.
2017. márc. 24. 21:18
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

A történelem a múltunk. Alapműveltség. Már nem azért, de ha leszrod a történelmet, mert fos, akkor tényleg ne menj orvosnak. Mi is OFI-s könyvből tanulunk. Nincs vele semmi baj. Maximum az, hogy csak a lényeg van benne. A nagyon lényeg. Töményen. A csökkent agykapacitású ember pedig persze, hogy nem érti a mondatokat, amik benne vannak, főleg ha ilyen stílusban társalog. Én, mily érdekes módon, tudok tanulni rendesen abból a könyvből, színötösre, heti 6 órában, plusz a fakultáció. És jé, nekem sem lehet több szabadidőm, mint neked. És az osztálytársaimnak sem. Mégis, nem hisztizünk állandóan. Ez az élet. Fogadd el, és ne rinyálj.

Ha ezekkel a dolgozatokkal bajaid vannak, hát sajnálhatod magad. Ez semmi, ahhoz képest ami az érettségin lesz. Inkább örülj neki, hogy ha már neked nincs annyi időd, se eszed, hogy tanulj, vagy majd felkészülj az érettségire, a tanárodnak legalább van.

Szarhatod le a felkészülési időt az érettségin, mert úgy be leszel fosva, meg ideges leszel, hogy ha most kapásból nem tudsz válaszolni pár kérdésre, akkor ott egy óra gondolkodás után sem jutna eszedbe semmi.

Inkább foglalkozz azzal, hogy normálisan tanulj meg dolgokat. Mert ha reálos osztályba jársz, valószínűleg csak a nagyon alapot kérdezik tőletek. Évszámok, emberek, stb... És mondom. Alapműveltség. Mert ha így haladsz, ilyen stílusban, akkor egy idő után azt sem fogod tudni, ki volt az a Horthy Miklós. Mert fel lehetne tenni olyan kérdéseket, amire nem tudsz válaszolni. Hidd el. Már csak vehetnénk azt is, hogy mondd el, mikor voltak rendszerváltások Magyarországon. És aki valaha is egy kicsit komolyan vette a történelmünket, a múltunkat, az tudja.

Tanárt pedig ne szekálj, bármennyire is nem szereted! Ő már letett valamit az asztalra, tudja az anyagot, tanít, mert ez a munkája. És a lényeg ott van, hogy ő tudja. Te meg nem. Ergo, műveltebb, mint te. És csak a senkiházik fikáznak állandóan másokat.


Ha így állsz hozzá mindenhez, semmi sem fog változni. Se a tudásod, sem az érdeklődésed. Nyugodj le egy kicsit, szedd össze magad és szánj napi 30 percet a múltadra. Annyi idő alatt, ha jobb eszed van, meg lehet tanulni ezt a semmiséget, amit vesztek. Ha meg nem akarsz változtatni, tényleg ne menj az orvosira. Mert nem fogod bírni.


Amúgy hova jársz?

2017. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
Ja és mégegyszer ne írj olyat, hogy az emberek 90%-nak fölösleges ez a tantárgy! Mert minden a történelemre épül, akár hiszed, akár nem!!!!! Mert még az idióta kémiád és biológiád is a történelmen alapszik.
2017. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Az ofis tankönyvek tényleg rosszak. A mi könyveinkbe helyesírási hibák vannak, + hülyeségek.
2017. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!