Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok az aki ennyire...

Csak én vagyok az aki ennyire rühelli a történelmet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a történelmet, ráadásul egy élettelen tanárom van. Valószínűleg orvos leszek ezért a történelemhez kb. 0 közöm lesz később. Na szóval visszatérve a történelemre, a tankönyvek botrányos minőségűek (Ofis cuccokról beszélek). Azokból még aki akar az se tud tanulni. Tele van felesleges dátumokkal, nevekkel, forrásokkal, ráadásul a lecke végén nincs összefoglalás hanem olvassad csak el hülyegyerek a 4 oldalas leckét amiben kb az értelem fél oldal. Aki írta ezeket a könyveket fogalmazni nem tud, minden mondatot minnél jobban meg kell csavarni. (példa a tk ból:"A 18.század modernizációs törekvései a felvilágosult abszolutizmus ellentmondásos politikájának következtében szerény eredménnyel jártak.")

A másik probléma ahogy írtam az élettelen tanárom. Minden órán felelés van mert érettségin is ez lesz, de arra nem gondol a kis szarjankó hogy ott van előtte felkészülési idő és lehet jegyzetet írni.

A következő probléma a dolgozat. Dolgozat eléggé egyhangúan épül fel: 5 dátumot kiválaszt

5 fogalmat kiválaszt és azt ki kell fejteni (persze nem azokat amiket tanulás nélkül kilehet találni.) Ez 15 pont.

Következő rész, szerintem, a világ legszánalmasabb dolga amit csak az élettelen, diákokat szívatni szerető tanárok tesznek meg. A könyvből egy forrást bevág belőle egy mondatot vagy még annyit se(Előzőben ennyi volt "Kedves Barátom!") és nesze értelmezd miről szól hülyegyerek. Ez a feladat ált. 10-15 pontos!!! (tehát ha nem magolod be a forrásokat abból a fos tk ből akkor -10-15 pontról indulsz). Aztán jön egy esszé és kész. Az esszé 10 pontos. A doga általában 35, 40 pontos.

Most 11. es vagyok a kérdésem az hogy hogy tudnám túlélni ezt a fost? Idén 3 óra van és jövőre 4 lesz. (Heti 4 napra magolj be egy leckét töriből). Vki help pls


2017. márc. 24. 20:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
56%

19 éves lány vagyok, elsőéves orvostanhallgató.

Tanács: ha még a középiskolás anyagot sem vagy képes megtanulni, ne menj orvosira, mert tényleg be fogsz sz*rni a sok tanulnivalótól. Gimiben 5-ös voltam történelemből, úgy, hogy órákon figyeltem, jegyzeteltem, aztán dolgozat előtti nap kb fél óra alatt megtanultam az évszámokat, átnéztem a jegyzetet. Szenvedni fogsz, ha már most úgy állsz hozzá a tanuláshoz, hogy ami nem annyira érdekel, az fölösleges és sz*r. Képzeld, az orvosi sem csak tömény biológia és kémia. Van orvostörténet, pszichológia, filozófia, esszéírás!

Szubjektív tanács: vagy változtass a hozzáállásodon érettségiig, vagy menj biológusnak, vegyésznek, bárminek, ahol ülhetsz egy laborban egész nap és nem kell emberekkel foglalkoznod. Legyél nyitottabb, kevésbé arrogáns. Ha orvos leszel, nem csak olyan betegekkel fogsz találkozni, akikkel mindenben egyetértesz, sőt... és őket majd nem alázhatod-gyalázhatod, mint a tanárodat.

2017. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nekem ofis könyvem van mégis szeretem a történelmet,bár ez a tanárom miatt is van. Mikor hatodikos voltam volt egy borzasztó tanárom,na akkor utáltam a törit. Én a kémiával vagyok így utálom nagyon nem értem minek kell tanulnom ha elfogom felrlejteni később
2017. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mindennek van értelme, még a kémiának is. Hidd el, jobb ha tudod, mi az, amit eszel. Kedves kérdező. Mily érdekes módon a többség egyet ért velem. Ne fikázd a történelmet, kérlek.

Az pedig, hogy a történelem állandóan változik, nem csak az adott politikai réteg miatt van. Hanem mert mindig előkerülnek újabb és újabb dolgok, amiket korábban eltitkoltak, vagy nem hozhattak világosságra. És sajnos még mindig nagyon sok minden van, amit nem tudunk...

8-as voltam azt hiszem

2017. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!