Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok az aki ennyire...

Csak én vagyok az aki ennyire rühelli a történelmet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom a történelmet, ráadásul egy élettelen tanárom van. Valószínűleg orvos leszek ezért a történelemhez kb. 0 közöm lesz később. Na szóval visszatérve a történelemre, a tankönyvek botrányos minőségűek (Ofis cuccokról beszélek). Azokból még aki akar az se tud tanulni. Tele van felesleges dátumokkal, nevekkel, forrásokkal, ráadásul a lecke végén nincs összefoglalás hanem olvassad csak el hülyegyerek a 4 oldalas leckét amiben kb az értelem fél oldal. Aki írta ezeket a könyveket fogalmazni nem tud, minden mondatot minnél jobban meg kell csavarni. (példa a tk ból:"A 18.század modernizációs törekvései a felvilágosult abszolutizmus ellentmondásos politikájának következtében szerény eredménnyel jártak.")

A másik probléma ahogy írtam az élettelen tanárom. Minden órán felelés van mert érettségin is ez lesz, de arra nem gondol a kis szarjankó hogy ott van előtte felkészülési idő és lehet jegyzetet írni.

A következő probléma a dolgozat. Dolgozat eléggé egyhangúan épül fel: 5 dátumot kiválaszt

5 fogalmat kiválaszt és azt ki kell fejteni (persze nem azokat amiket tanulás nélkül kilehet találni.) Ez 15 pont.

Következő rész, szerintem, a világ legszánalmasabb dolga amit csak az élettelen, diákokat szívatni szerető tanárok tesznek meg. A könyvből egy forrást bevág belőle egy mondatot vagy még annyit se(Előzőben ennyi volt "Kedves Barátom!") és nesze értelmezd miről szól hülyegyerek. Ez a feladat ált. 10-15 pontos!!! (tehát ha nem magolod be a forrásokat abból a fos tk ből akkor -10-15 pontról indulsz). Aztán jön egy esszé és kész. Az esszé 10 pontos. A doga általában 35, 40 pontos.

Most 11. es vagyok a kérdésem az hogy hogy tudnám túlélni ezt a fost? Idén 3 óra van és jövőre 4 lesz. (Heti 4 napra magolj be egy leckét töriből). Vki help pls


2017. márc. 24. 20:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
8. as. Te könnyen beszélsz van 6 óra törid + faktra is jársz. Nyilván el akarsz a törivel érni vmit. Szerintem te se élveznéd ha pl kémiából pufferes feladatokat kapnál és minden órán felelned kéne vagy ha fizikából/bioszból lenne hasonló dolgod. Ha neked ez nem lenne gond akkor ok
2017. márc. 24. 22:09
 12/23 A kérdező kommentje:
UI: mindenki ilyenekkel jön a töri alapműveltéség. Jó igen néhány dátum alapm. de hogy mikor volt pl az 1. keresztes hadjárat az biztosan nem az. + a kémia , biosz miért nem alapműveltség? Mikor az emeber a TV ben is olyan dolgokat hall ezekről hogyha ért a témához csak néz... De persze a keresztes hadjárat fontosabb. WP
2017. márc. 24. 22:17
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Második válaszoló voltam asszem, most nem fogom visszanézni, de wtf nyolcas, sikerült egy demagógabb és hisztisebb szöveget összehoznod, mint a kérdezőnek. Az idióta bioszon és kémián alapszik, hogy heti hat órában tanulhatod a törit ahelyett, hogy pestisben haldokolsz vagy kovakövet csiszolnál a barlangban, de abbahagynánk egymás érdeklődésének bántását, és jöhetne egy kis chill?

Egyébként az érettségire szövegértésből és atlaszhasználatból meg lehet szerezni az ötöst, én vagyok az élő példa rá, szóval nem olyan eposzi a cucc, és igen, mindig lesznek olyan tanárok, akiknek a saját tárgyuk a legfontosabb, és esetenként még csak meg se próbálják megtanítani, ezt mindenki bekapja, sajnos együtt kell élni vele, és nem elfelejteni, hogy attól még minden terület szép és érdekes a maga módján, ahogyan a tanár iránti indulatainkat is érdemes megtanulni kezelni.

Emelt biosz-kémiára mentem humán tagozatról, miután rájöttem, hogy sokkal jobban érdekel valami más, ötven tanórám volt az utolsó évben, tudom, mi az a zen, gyerekek, de lesz még ennél nagyobb kihívás is még az életben, ami demagóg, de ez akkor is tény.

2017. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Szeretem a törit. Ez tény. Nem akartam hisztisebb szöveget levágni, sem szekálni más érdeklődési körét. Szimplán csak fel akartam hívni a figyelmét, hogy amit mond, az részben hülyeség.

Ne hidd amúgy, hogy a heti 6 óra töri leányálom. Bioszból és kémiából is vannak az alapműveltséghez tartozó dolgok, nem mondtam, hogy nem. És hidd el, minket is szivatnak rendesen, és a tanárunk sem normális. De nem nyávogok. Szimplán csak fel akartam hívni a figyelmét arra, hogy pityogással nem ér el semmit.


És sajnos az atlaszos megoldás nálunk már nem fog működni....


Tényleg nem akartalak megbántani kérdező. Amúgy most hogy lenyugodtál sokkal értelmesebbnek látszol a neten keresztül. :)

Hova jársz? Csak mert amiket mondtál a tanárodról túlságosan is ismerősek....

2017. márc. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

"Valószínűleg orvos leszek ezért a történelemhez kb. 0 közöm lesz később."


Dehogy leszel te orvos... :DDD Ha a középsulis történelmet nehezedre esik megtanulni, egyetemen be fogsz szarni a sok tanulnivalótól.


"ráadásul a lecke végén nincs összefoglalás hanem olvassad csak el hülyegyerek a 4 oldalas leckét amiben kb az értelem fél oldal."


4 oldal, ez komoly? :DD Nekem csak így jövőhétre kapásból 42 oldal kell, nem elolvasni hanem megtanulni... és ez csak egy átlag hét..


"Aki írta ezeket a könyveket fogalmazni nem tud, minden mondatot minnél jobban meg kell csavarni. (példa a tk ból:"A 18.század modernizációs törekvései a felvilágosult abszolutizmus ellentmondásos politikájának következtében szerény eredménnyel jártak.")"


Hát ha ez neked meg van csavarva, akkor nemhogy orvos nem leszel de szerintem az érettségid se lesz meg.. :DDD Szörnyű... ennyit rinyálni.. mint egy elhasznált k#rva :DD

2017. márc. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Egy hasznos tanács: ha ennyire nem jön be a történelem, akkor tanuld meg nyáron a jövő évi anyagot, tegyél osztályozó vizsgát, utána ősszel érettségit, és akkor töri úgymond "le van tudva".

(Amúgy tényleg szomorú, hogy így állsz hozzá a dologhoz, hogy ez nekem sose fog kelleni, mert azért a középiskolai tananyag tényleg alapműveltség része kéne, hogy legyen. Az általad idézett tankönyvi mondat is értelmes, csak valószínúleg nem vagy tisztában néhány alapfogalommal/idegen eredetű kifejezéssel)

2017. márc. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy hogy habár semmi haszna nem lesz a dolognak, a tanulási képességed fejleszted vele.

Az agyad folyamatosan tudod valtoztatni, fejleszteni. (Neuroplaszticitás)

Keress technikákat a memóriafejlesztésre, állj hozzá úgy a törihez, mint egy kihíváshoz hogy ezzel te olyan király memóriát szedsz össe hogy mindenre emlékszel majd a tankönyvből.

Az Orvosin is igazabol csak a memoriad kell majd.

2017. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

És ami még érdekes,

[link]

Amerikában ahhoz hogy orvosira mehessen valaki, előtte el kell végeznie egy valamilyen alapszakot. Ez lehet Biologia kemia persze, de lehet Angol vagy Filozófia, vagy Közgazdaságtan vagy valamilyen Mérnöki dolog és akár Történelem is.

A fent linkelt tanulmány azt mutatja hogy nincs semmi különbség az orvosin elért teljesítményben azok között akik valamilyen természettudományos alapszakra mentek vagy akik nem-tudományos alapszakra. (mint pl töri)

2017. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Estádio de Felchút ***** válasza:

Megmondom, mi a baj a történelemmel.

Az, hogy nem egy egzakt tudomány. Érdekes módon Püthagórász tétele 250 éve változatlan, ezzel szemben a történelmet folyamatosan ferdítik, átírják az éppen aktuális politika szájíze szerint.

2017. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A fizika se egzakt akkor mert Newton után jött Einstein majd a kvantummechanika az is változik az időben szóval ez nem érv. Az hogy nem egzakt inkabb csak azért van mert a való világban nem olyan jól definiáltak a kérdések mint matematikában es nehezebb jó választ adni rájuk.

Ha nem ennyire a lexikális tudást nyomnák meg az évszámok fogalmak bemagolását akkor hasznos is lehetne a történelem.

2017. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!