Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Egyetemi élet/lét" levelezőn...

"Egyetemi élet/lét" levelezőn milyen?

Figyelt kérdés

Idén megyek egyetemre de semmit nem vágok és kicsit félek is. Hogy megy ez a levelezés meg az egyetemi élet? Igaz az tényleg, hogy hétvégenként is vannak ilyenkor előadások, vagy ez a része kamu?

Bármilyen felvilágosítást, tanácsot szívesen veszek, akár privátban is! :)



2017. márc. 30. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Utána néztél egyáltalán mit jelent a levelező?
2017. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
levelezőn leginkább hétvégén vannak órák, igen. Legalábbis nálunk kéthetente péntek-szombaton. Lehet máshol máshogy van.
2017. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kéthetente? az meredek :D de jól be lehetne osztani az időt (? gondolom én)
2017. márc. 30. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2017. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogy érted mire gondolok?

- hát órarendre, tanításra

meg hogy egyáltalán milyen egy levelező feelingje. Szégyen, nem szégyen semmit nem tudok. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül, másnak is ismeretlen a dolog.

2017. márc. 30. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát, nyilván nincs nagy társasági élet, mert a legtöbben dolgoznak az egyetem mellett. Egyetemtől függően nagyobb (egy-két hetes időkőzökkel) vannak az órák, általában pénteken-hétvégeken, ezek nagyon intenzívek, egész napokat benn kell lenni. Gólyatáborba, kari rendezvényekre nyilván elmehetsz, de olyan "igazi egyetemi élete" a nappalisoknak van.


Egyébként, nem vagyok senkid, csak egy névtelen ember az interneten, de elég nagy butaság volt úgy megjelölnöd egy munkarendet, hogy azt sem tudod, hogy mit jelent. Mármint persze, nem tud mindenki mindent tökéletesen előre, de azzal, hogy a levelező pontosan mit is jelent - ne legyenek illúzióink - a levelezőre jelentkezők nagyrésze tisztában van.

2017. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk levelezősöknek nincs gólyatábor.

Az órák kéthetente péntek-szombat, reggel 8 és este 6 között vannak, tömbösítve. Nagy élet nincs, maximum szünetben beszélgethettek egymással.

2017. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a sajátomról tudok beszámolni:


1. Órák csak hétvégén vannak tömbösítve.

2. A csoportban zömmel idősebb emberek vannak, jellemzően többdiplomások.

3. Az órák színvonala magasabb, mint a nappalin volt, mert ide tényleg csak az jár aki tanulni akar. A megbeszélések mélyebbek, szakmaibbak.

4. Nagyobb hangsúly van az önálló otthoni tanuláson. Sok a kreatív beadandó esszé, amit önálló irodalmazással lehet megírni.

5. A csoporton belül szorosabb az együttműködés, nagyobb az összetartás, mindig minden infot, órai anyagot, ppt-t stb. elküldünk mindenkinek.

6. A feeling olyan mint egy hobbiklubban, csak olyanok vannak akiket nagyon érdekelnek a kurzusok és tényleg meg akarnak tanulni valamit.

2017. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Én levelezőn végeztem mindkét szakomat, család, gyerek, munka mellett.Volt 1-2 frissen érettségizett, nemdolgozó, otthonélő csoptársam. Nem is értettem mit keresnek ott. Ja, és én nem csúsztam, ők igen..
2017. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!