Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtanból a mondatelemzésnek...

Nyelvtanból a mondatelemzésnek mi az értelme?

Figyelt kérdés
Valaki legyen szíves írja le!

2017. ápr. 18. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az, hogy megértsd, milyen logika alapján építesz fel egy mondatot, és ezáltal tudj helyesen beszélni a későbbiekben.
2017. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jó de tudok helyesen beszélni mégis minek ez az egész?
2017. ápr. 18. 13:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Megtanulod, hogy mi a fönév, melléknév ige...


A késöbbi idegennyelv tanulásnál nagy szerepe lesz. Èn iskolában tanultam az angolt, ott is kellett már, hogy tudjam, mi az a fönév vagy melléknév. DE a legfontosabb mikor felnöttként elkezdtem a németet intenzíven tanulni a nulláról. Ott nagy szüksége volt, hoyg tényleg tudjam mi micsoda, hova kerül. Hogy a piros szó az melléknév és a mondat melyik részére teszem, vagy a szaladni egy ige és akkor x helyre kerül...

2017. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

most írtam le. sokan gondolják hogy tudnak, pedig valójában nem. még többen pedig egyáltalán nem tudnak.

ezért van ez a tantervben. a tenterv pedig mindenkinek kötelező. Ha te jól beszélsz, a mondatelemzés is könnyen kell hogy menjen..

2017. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem megy könnyen annyira de tudok helyesen beszélni
2017. ápr. 18. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nem megy könnyen, akkor nem tudod az alapját. ezt meg kell hozzá tanulni :)
2017. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sose tudtam ezeket igazából de helyesen beszélni mindig tudtam :)
2017. ápr. 18. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Semmi. Tudom, hogy ezt akartad hallani, meg egyébként ez is az igazság. Az égvilágon semmi értelme nincs. Tanuld meg, kapj belőle ötöst aztán felejtsd el. Én nem most tanultam már a mondatelemzést, nem is tudok belőle semmit, de azóta is nagyon jól boldogulok enélkül a tudás nélkül, beszélni is tudok szerencsére, úgyhogy minden oké. :D
2017. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na az teljesen jó, neked van igazad :)
2017. ápr. 18. 19:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Én abszolút megértem a kérdezőt, nekem is vannak nehézségeim a mondattannal, pedig magyar szakos vagyok. Én is azt mondanám, hogy az idegen nyelveknél lehet fontos, hogy megismerkedj egy minimális szinten azzal, hogy mi is az az alany, állítmány, határozó stb. Jó, nyilván nem egy alapszintű valamilyen nyelvtudásra kell gondolni, de a mondatrészek és a mondatelemzés megértése sokat segíthet, ha pl. középfokút, felsfokút akarsz csinálni valamiből. Vegyük mondjunk egy levélírási feladatot, ami középszinten is van: fontos, hogy milyen sorrendben vannak a szavak egymás után, mert a szórend az idegen nyelvekben gyakran eltér a magyartól. Persze a mondatrészek ismerete nélkül is lehet menni fog a feladat, de mégis hasznos lehet szerintem, ha egy alapszinten tisztában vagy azzal, hogy miből épül fel egy nyelv. Még ha a magyar mondatszerkesztés nem is hasonlít a nagyobb, népszerűbb nyelvekéhez.
2017. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!