Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kellene tennem? Mi lenne...

Mit kellene tennem? Mi lenne a helyes út számomra?

Figyelt kérdés
Jogász szeretnék lenni,és ugyebár ahhoz,hogy bekerüljek államilag támogatottra 460 pont szükséges.Nem tudom,hogy megkockáztassam-e a két emelt érettségit (magyar és töri).Viszont nem tudok elmenni csak egy fakultációra a kettő közül mivel nekem az ötödik tantárgy az informatika lenne és muszáj elmennem informatika fakultációra,hogy jó érettségit szeretnék írni.Ebből kifolyólag arra gondoltam,hogy harmadikban felveszem az infót középszinten és le is teszem az érettségit még harmadikban utána pedig negyedikre felveszem a töri fakultációt,addig pedig folyamatosan tanulnám a történelmet is persze.Utánna pedig negyedikben letenném az érettségiket mondjuk úgy,hogy magyar emelt , töri közép és utána esetleg letehetném a szintemelőt. Természetesen van egy angol közép szintű nyelvvizsgám.Kiszámoltam a pontjaimat és egy emelttel csak 439 pontom van és ez nagyon húzós mert nem tudom,hogy tudok-e mindenből annyit írni mint amennyire számolok.Ez így nagy hülyeségnek hangzik?Valaki segítsen!

#érettségi #magyar és töri #ötödik tantárgy
2017. ápr. 23. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Csinálj informatikából előrehozott érettségit 10. évfolyamon, és akkor azon hamar túlleszel.


Egyébként szerintem a magyar-töri-infó fakultáció nem zárja ki egymást, ezekből gyakorlatilag csak a töri az, ahol érdemben tanulnod kell (persze csak ha infóból középszintű érettségit szeretnél tenni). Ha mindenképpen csak két fakultációra akarsz járni, akkor simán megteheted azt is, hogy magyar-törire jársz, mert az informatikára annyira nem nehéz felkészülni. Ha ez nem játszik, akkor töri-infóra menj, mert a magyart könnyebb lesz egy év alatt pótolnod, mint a törit.


Az érettségiket illetően nézd meg, hogy magyarból mennyire vagy jó. Ha érted, hogy miről van szó, és könnyen átlátod az egész logikáját, akkor menj emeltezni, egyébként inkább közepezz. A magyar érettségi olyan, hogy ha valakinek jól megy, akkor annak az emelt szint sem okoz gondot, akinek nem megy, az pedig jó eséllyel a középszinten is küszködni fog. Töriből mindenképpen menj emeltre, azt lényegében "csak" meg kell tanulni, érteni nem kell túl sok dolgot. Illetve természetesen csinálj angolból felsőfokú nyelvvizsgát (vagy egy második idegen nyelvből középfokút), ez azért bele kell hogy férjen.


Ha ezekkel számolok, akkor nekem reálisan teljesíthető eredményekkel számolva 461-467 pont jön ki a felvételire, és szerintem nem valószínű, hogy sokat emelkednének idén a pontok.

2017. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!