Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME infó diplomája tényleg...

BME infó diplomája tényleg "értékesebb" mint az ELTÉ-nek?

Figyelt kérdés
Szüleim BME-re akarnak küldeni, többen is mondták hogy nagyobb programozó cégeknél a BME-sek vannak legnagyobb előnyben. Nagy vonalakban tudom mi a különbség a két képzés között, engem mindkettő érdekel, de ha a BME "erősebb" akkor inkább azt választanám. Vélemények?

2017. ápr. 28. 14:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem, a szakértelmet nézik, de általában kérnek computer sciencehez kapcsolódó diplomát. Egyiken sem fogsz megtanulni profin kódolni, ezért kell soksok szakmai gyakorlatot vállalni mielott akár egy juniort megpályázhatsz. AZ infos cegeknek bazi Nagy melo a frissdiplomásokat még kulon kikepezni. A BME talán annyival jobb h B tervként mérnökként is dolgozhatsz.
2017. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Nem, a szakértelmet nézik, de általában kérnek computer sciencehez kapcsolódó diplomát. Egyiken sem fogsz megtanulni profin kódolni, ezért kell soksok szakmai gyakorlatot vállalni mielott akár egy juniort megpályázhatsz. AZ infos cegeknek bazi Nagy melo a frissdiplomásokat még kulon kikepezni. A BME talán annyival jobb h B tervként mérnökként is dolgozhatsz."


Tudom hogy sok gyakorlat kell, az már tervben van hogy minden gyakornoki lehetőséget megfogok pályázni ahol tapasztalatot tudok szerezni, s ez számít, de azért az is számít hol végezted az egyetemet, nem? Mégis tanulunk ott valamit 6-7 féléven át. Ismerősünk nagy cégnél dolgozik, s mondta hogy a BME-seket nagyobb előszeretettel alkalmazzák, mert olyan dolgokat tudnak amit mások nem.

2017. ápr. 28. 15:23
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
A BME egy túlélő show. Nagyon kevesen élik túl és szereznek diplomát. De akik túlélik valahogy, ők valóban olyat tudnak, amit a nem túlélők nem. De te lehet nem élnéd túl, mint ahogy a többség sem éli túl.
2017. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

"A BME talán annyival jobb h B tervként mérnökként is dolgozhatsz."

Hát ez kicsit azért szíven ütött, tekintve hogy egy jó mérnöknek sokkal többet kell tudni mint egy "sima" programozónak...


"A BME egy túlélő show. ..."

-> ennek a válaszolónak véleményét csak megerősíteni tudom


Javaslatom:

Ha csak programozás érdekel, inkább ELTE-re menj. Korrekt képzés.

BME-re csak akkor menj, ha extra szivatást is be akarsz vállalni, megkockáztatva a csúszást. De tény, ha onnan sikeresen kikerülsz, a bármit túlélsz ami a szakmában előjöhet.

2017. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

Totál halálosan tök mindegy. Ez az a szakma, ahol pár kivételes céget leszámítva nem a vállalat válogat az alkalmazottak között, hanem az alkalmazott az állásajánlatokat szelektálja.


Mindkét egyetem belföldön elismert diplomát ad (külföldön meg tök mindegy, egyiket se fogják ismerni). Ami szerintem fontos szempont lehet, hogy melyik mellett tudsz dolgozni. Nagyon-nagyon sokat lehet fejlődni szerintem egy gyakornoki munkahelyen, én legalábbis ezt tapasztaltam. Viszont fogalmam sincs, hogy melyik mellett van több szabadidőd, nem jártam egyik helyre sem.

2017. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
mondjuk én az elte re jártam és az összes gyakornoki helyről menekültem annyi buta volt, szóval most aki hangoztatja, hogy a gyakornoki helyeken sokat tanult ... :D
2017. ápr. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

"mondjuk én az elte re jártam és az összes gyakornoki helyről menekültem annyi buta volt, szóval most aki hangoztatja, hogy a gyakornoki helyeken sokat tanult ... :D"


Nem a kötelező 2-3 hónapos vicc szintű szakmai gyakról van szó. Nyilván nem sz..r helyre kell menni, a Józsi és Béla Bt-hez. Én nem tudom, hogy te milyen csoda ember vagy, de szerintem mindenki másnak a világon rengeteget segít a szakmai fejlődésben, ha egy technológiával kell foglalkoznia heti 20+ órát (ahogy ráér) akár évekig suli mellett.

2017. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Hát ez kicsit azért szíven ütött, tekintve hogy egy jó mérnöknek sokkal többet kell tudni mint egy "sima" programozónak... "


A mérnök egy gyűjtőfogalom, IT vonalon nem jelent semmit hierarchiai szempontból. Szerintem valami rendszermérnök vagy üzemeltető szerű dologra gondolhatott.

2017. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jutottam közelebb a döntéshez :\. Esetleg valaki aki ott tanult privátba rám tudna szánni pár percet?
2017. máj. 3. 20:47
 10/22 anonim ***** válasza:
Én nem tanultam egyik egyetemen sem a kettő közül, hanem egy vidéki egyetemen, viszont vannak munkatársaim akik a BME-n, és vannak, akik az ELTE-n végeztek. Egyáltalán nincs olyan, hogy az egyik egyetemen végzettek kategorikusan jobbak a másikon végzetteknél. A cég sem tesz különbséget.
2017. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!