Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME infó diplomája tényleg...

BME infó diplomája tényleg "értékesebb" mint az ELTÉ-nek?

Figyelt kérdés
Szüleim BME-re akarnak küldeni, többen is mondták hogy nagyobb programozó cégeknél a BME-sek vannak legnagyobb előnyben. Nagy vonalakban tudom mi a különbség a két képzés között, engem mindkettő érdekel, de ha a BME "erősebb" akkor inkább azt választanám. Vélemények?

2017. ápr. 28. 14:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én igazából most egy dolgot tudnék mondani, ami engem talán BME irányába lökne: az ELTE-n 1-2 éve bevezették alapszakokon, hogy az ÖSSZES előadás katalógusos. Ez most valószínűleg nem tűnik neked még katasztrófának középiskolaként, ahol minden órára be kell menni, de félévente minimum 1-2 olyan előadásod úgyis lesz, ami 100%-ig, maximálisan, megcáfolhatatlanul felesleges és/vagy sz..r és ezernyi jobb dolgod lenne helyette (tanulnál, dolgoznál vagy mit ad isten, pihennél).

Ha ez azóta megváltozott és tud róla valaki valamit, akkor jelezze.


Óbudain nemrég végzett kollégáim mesélték, hogy ott pedig a mostani évtől jelentősen egyszerűsítettek a tanterven, olyan értelemben, hogy nem lesz egy csúszda az egész egyetem (tehát kiszedik az indokolatlan egymásra épüléseket).

2017. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Ha ez azóta megváltozott és tud róla valaki valamit, akkor jelezze."


Nem változott. Bónuszként az ELTE-s friss gólyák kapnak pszichopaták (izé, pszichológusok) által "megtervezett" kötelező szart, ahol házikót kell rajzolni szombat délután, mert attól jobb programozó vagy :-)

2017. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Haverom egy kifejezetten gyenge suliban tanult direkt , hogy papírja azért legyen, de majd ő képzi magát. Utólsó 2 évét így már folyamatos munkával töltötte. Munkahely váltással szórakozott így vagy pár napot.. És elég jó kis lóvét kapott. Szóval lehet akár îgy is gondolkozni.
2017. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Én sok helyről hallottam hogy nem mindegy milyen egyetem :\, és olyan emberektől akiknek szavuk van abban hogy kit vegyenek fel s kit ne nagyobb cégeknél. :\.


Az hogy külföldön tök mindegy, úgyse ismerik ezzel se értek egyet, egyrészt 2 perc alatt le lehet ellenőrizni hogy diplomagyár-e vagy egy átlagos/erős egyetem, másrészt pl. azért közép európában ismerjük egymás egyetemeit, ha jönne egy alkalmazott pl. hogy a Bukaresti egyetemen végzett, te tudnád hogy valószínűleg Romániában az a legkomolyabb, illetve le is tudnád ellenőrizni, mert betudod tájolni hogy mi az a Bukarest, vagy Belgrád, Bécs, Pozsony.



Ezt nem tudtam hogy az Eltén kötelező bejárni minden órára :\. Elég rossz, én se terveztem olyan előadásokra bejárni aminek semmi haszna. De nem tudom melyik a nagyobb szivatás, a BME-n a "túlélő show" vagy az időpocsékolás, igazából egyikre se vágyok. BME-től még azért is félek.


Az hogy a gólyatábor gagyi az nekem nem probléma, inkább legyen dedós mintogy végig szívassanak a végzősök.


Arra én is gondoltam hogy valami gyengébb egyetemnek fogjak neki, és akkor több időm marad tapasztalat szerzése, de szüleim inkább szüleimnek nem tetszik az ötlet.



"Óbudain nemrég végzett kollégáim mesélték, hogy ott pedig a mostani évtől jelentősen egyszerűsítettek a tanterven, olyan értelemben, hogy nem lesz egy csúszda az egész egyetem (tehát kiszedik az indokolatlan egymásra épüléseket)."


Ezt nem teljesen értem, hogyhogy kiszedik az indokolatlan egymásra épüléseket?

2017. máj. 4. 19:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Tapasztalat nélküli pályakezdők esetében számíthat az iskola. Az évek múlásával azonban senki nem lesz kíváncsi rá. Ami számít majd az az összeszedett gyakorlati tudás és a referenciák.
2017. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Az hogy a gólyatábor gagyi az nekem nem probléma, inkább legyen dedós mintogy végig szívassanak a végzősök."


Nem a gólyatáborról beszéltem.

2017. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

"Az hogy külföldön tök mindegy, úgyse ismerik ezzel se értek egyet, egyrészt 2 perc alatt le lehet ellenőrizni hogy diplomagyár-e vagy egy átlagos/erős egyetem, másrészt pl. azért közép európában ismerjük egymás egyetemeit, ha jönne egy alkalmazott pl. hogy a Bukaresti egyetemen végzett, te tudnád hogy valószínűleg Romániában az a legkomolyabb, illetve le is tudnád ellenőrizni, mert betudod tájolni hogy mi az a Bukarest, vagy Belgrád, Bécs, Pozsony. "


1. Fingom sincs milyen egyetemek vannak Bukaresten.

2. A HR-es, (aki 99%-ban nem HR szakott végzett amúgy) szintén nem fogja tudni milyen egyetemek vannak a szomszéd országokban.

3. A szakmai felettesed sem fogja tudni.

4. Az első, pályakezdő állásod után szóba sem fog kerülni állásinterjún az, hogy milyen egyetemre jártál.


"Nem változott. Bónuszként az ELTE-s friss gólyák kapnak pszichopaták (izé, pszichológusok) által "megtervezett" kötelező szart, ahol házikót kell rajzolni szombat délután, mert attól jobb programozó vagy :-)"


Lol, erről nem is hallottam :D De jó, hogy szombatra is csinálnak programot a gólyáknak, akiknek amúgy is egy új dimenziójú szívás az egész... kérdező, ez nem gólyatáborban van :D


Ezek után én már komolyan gondolkoznék az Óbudain. Van még a Pázmányon is mérnökinfó, ha Bp-hez ragaszkodsz. Ha nem akkor én a a veszprémi Pannon Egyetemről is hallottam jókat.

2017. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 10:19


"Lol, erről nem is hallottam :D De jó, hogy szombatra is csinálnak programot a gólyáknak, akiknek amúgy is egy új dimenziójú szívás az egész... kérdező, ez nem gólyatáborban van :D"


Ugye, kötelező házikórajzolgatás. 20 éveseknek. :-D Mert ettől jobban fogsz tanulni.

2017. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Ha nem akkor én a a veszprémi Pannon Egyetemről is hallottam jókat."


Én meg nagyon rosszakat tapasztaltam.

2017. máj. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
aki ennyiből nem érti meg, az elvégi a bme-t nagy túlélőként semmihez se értve, és azt fogja hinni ő a nagy jani.
2017. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!