Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen könnyű bejutni...

Tényleg ilyen könnyű bejutni egyetemre?

Figyelt kérdés

Az általam megjelölt helyekre az eddigi években 285 körül volt a ponthatár... ez majdnem a minimum érték.


Természetesen nem budapesti egyetemről van szó, ott magasabbak a ponthatárok. Szegedre tervezek menni, de ez a 285 pont még így is gyanúsan kevésnek tűnik.


Körülöttem mindenki agyontanulja magát az érettségi miatt. Én ha ezt a hátramaradt kis időt teljesen ráfordítom a készülődésre, akkor össze tudok hozni legfeljebb 400 felvételi pontot (van közép nyelvvizsgám, nem emeltezek semmiből), de nem látom át, hogy mi értelme lenne mégis? Ha nem foglalkozok egyáltalán az érettségivel, 350 pontot a kisujjamból előrántok legalább (nem duplázok, mindenből 5-ös voltam az előző években).


Lehetséges, hogy tényleg ilyen egyszerű felvételt nyerni egyetemre? Ha 285 a ponthatár, nekem meg rosszabb esetben is van 350 pontom, akkor is tulajdonképpen biztos a bejutás? Fölöslegesen idegeskedek?


U.i.: Tudom, hogy vannak egyetemek és szakok, ahova nagyon nagy a ponthatár, de én nem is azokkal kapcsolatban kérdezek.



2017. ápr. 29. 23:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Azért ne általánosíts! A legtöbb egyetemen nem 285 a pontatár, van ahol 200-al több. xD Szerencséd van, hogy olyan szak érdekel, ahova baromi könnyű bejutni.
2017. ápr. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Fizetősre persze hogy alacsonyabbak a ponthatárok. Próbálj meg állami támogatott képzésre bejutni pénzügyre.. 460 pont
2017. ápr. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Azt azért érdekesnek találom hogy te ilyen lazán ötös vagy mindenből. Én egy elég neves középiskolába jártam, és a többséghez képest okosabb is vagyok(szerintem), mégis az iskolában megfinggattak rendesen, történelemből, a kedvenc tantárgyamból és kredvenc témakörömből többnyire tele voltam 3-asokkal, érettségin is egy 4-est tudtam összehozni, úgy, hogy pont az egyik legjobb tételt húztam. De voltak tantárgyak is amik még rosszabbul sikerültek. Nyelvvizsgám nekem is van, az Óbudai Egyetem Bánki karára épp csak bejutottam.
2017. ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Tehát vagy te vagy egy zseni, vagy én vagyok hülye, vagy pedig nagyonkönnyű volt az iskolád. Egyébként nekem a Bánkira való bejutáshoz kellett asszem 280 pont +/-20(már nem emlékszem).
2017. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Elég valószínű, hogy így bekerülsz. Van ahova tényleg ilyen könnyű bejutni akár államira is. Pl mérnöki szakoknál sok ilyen van főleg vidéken hogy az állami is minimum pont körül van, a többséget felveszik aztán aki nem való oda meg úgyis kiszóródik. Ez miatt elég nagy is a lemorzsolódás. De ha önköltséges is akkor is elég kétesélyes. Az ilyen 400+os szakokat általában elvégzi aki be tud kerülni, de az ilyen minimum körülivel sokan megszívják hogy jaaj ez sak ennyi simám felvesznek aztán egy év után kihullanak. Legalább most nem kell idegeskedned az érettségi miatt :)
2017. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nem írtam... államilag támogatottról van szó. Egyszerűen gondolom nincs túljelentkezés, vagy nem tudom.. Államilag támogatott 285 pont.


Amúgy írtam a kérdés leírása végén, hogy tudatában vagyok annak, hogy néhány helyre tényleg nagyon nagy a ponthatár. Nem általánosítok, tudom hogy van aki tényleg okkal küzd a továbbtanulásért, csak azt akarom tudni, hogy én fölöslegesen küzdök-e.

2017. ápr. 30. 00:45
 7/17 A kérdező kommentje:

Huh látom, előző válaszom óta érkezett pár hozzászólás..

Szóval. Ország egyik legnehezebb iskolájába járok (Szeged RMG), nem vagyok zseni, csak maximalista, ezért marha sok szabadidőmet rááldozom olyan dologra, amire már gyakran nem feltétlen lenne szükség. Ezért vagyok 5-ös mindenből.


Egyébként, valóban mérnöki szakra jelentkezek :D

2017. ápr. 30. 00:50
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is az Óbudaira járok (RKK) és minimum ponthatár volt, mert nem volt elég jelentkező. Nekem 400 fölött lett a pontom, emelt matekot csináltam, tudtam, hogy nincs rá szükség, de tudtam hogy nem lesz gond vele és érdekelt. Szerintem érdemes kihozni a maximumot, mert ki tudja lehet, hogy még úgy hozza az élet, hogy kelleni fog, de azért ne is feszülj rá. :) Meg gondolj majd arra, hogy ha igyekszel az egyetemen is, kaphatsz ösztöndíjat, ami nálunk például nagyon jó (évfolyam elsőként többször is 47ezret kaptam).


3-as: Bocsi, de ha neves iskolában okosabb tanuló voltál akkor hogy lett 3-4 az érettségid? Az érettségi meg ugye nem iskolafüggő, ahhoz javítási kulcs van, a szóbeli szubjektív csak, de az már nem sokat húzza fel vagy le. Én a törit utáltam a legjobban és nem is ment jól soha, 3 voltam én is, az érettségim mégis 5ös lett még abból is.

2017. ápr. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Igen, sok szakra elég nevetséges ponthatárok vannak, sajnos:( Csökkenteni kellene a keretszámokat, és akkor mennének feljebb is azok a ponthatárok:)
2017. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
9-es vagyok: az alacsony ponthatár persze nem jelenti azt, hogy magát a szakot könnyű lenne elvégezni, egyszerűen csak azt jelenti, hogy valami miatt az adott szak vagy az adott képzési hely nem népszerű...
2017. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!