Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen könnyű bejutni...

Tényleg ilyen könnyű bejutni egyetemre?

Figyelt kérdés

Az általam megjelölt helyekre az eddigi években 285 körül volt a ponthatár... ez majdnem a minimum érték.


Természetesen nem budapesti egyetemről van szó, ott magasabbak a ponthatárok. Szegedre tervezek menni, de ez a 285 pont még így is gyanúsan kevésnek tűnik.


Körülöttem mindenki agyontanulja magát az érettségi miatt. Én ha ezt a hátramaradt kis időt teljesen ráfordítom a készülődésre, akkor össze tudok hozni legfeljebb 400 felvételi pontot (van közép nyelvvizsgám, nem emeltezek semmiből), de nem látom át, hogy mi értelme lenne mégis? Ha nem foglalkozok egyáltalán az érettségivel, 350 pontot a kisujjamból előrántok legalább (nem duplázok, mindenből 5-ös voltam az előző években).


Lehetséges, hogy tényleg ilyen egyszerű felvételt nyerni egyetemre? Ha 285 a ponthatár, nekem meg rosszabb esetben is van 350 pontom, akkor is tulajdonképpen biztos a bejutás? Fölöslegesen idegeskedek?


U.i.: Tudom, hogy vannak egyetemek és szakok, ahova nagyon nagy a ponthatár, de én nem is azokkal kapcsolatban kérdezek.



2017. ápr. 29. 23:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Alacsony a ponthatár emiatt sok embert felvesznek. (Sulinak pénz). De, hogy első évben ebből a felét kiszórják az biztos. Többet érsz egy 280 pontos mérnök szakkal mint a 400+ pontos turizmussal :D
2017. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A mérnöki szakok ponthatára még Budapesten is egész alacsony. Azért, mert nagyon sok embert felvesznek, megadják mindenkinek a lehetőséget, hogy bejussanak.

DE! A felvettek fele esik ki az első évben és az utolsó évre a felvettek 20-25%-a marad bent.

Úgyhogy bejutni egyszerű, bentmaradni nagyon nem.

2017. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
A sztárszakokra, mint a média, marketing,közgáz, jog persze hogy magas a pont. De egy mérnöki szakra kevesebb, viszont az anyag brutális. Kezdtek mondjuk 80-an egy évben abból kb 20 végez időben meg még vagy 10-15 1-1,5 éves csúszással. Ha olyan szakot jelölsz ahol alacsony a pont, akkor jó eséllyel bekerülsz.
2017. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szak?

Szegedi TTK karon kb az összes szakra minimum, vagy aközeli ponttal be lehet jutni állami helyre, kérdés, hogy mondjuk egy fizika,kémia,programtervező informatikus vagy esetleg a biomérnökit mikor tud elvégezni egy ember, aki minimum ponttal jut be. A válasz: soha.

Nem a ponthatár a lényeg, hanem maga a szak. Szabadbölcsészetre is 465 a ponthatár, és kb semmiről nem szól az ott tanulók élete, mint a bulizásról, miközben a 280 pontos fizika alapszakon vért izzadnak a diákok.

2017. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy mérnökire bejutni nem túl nehéz, mindenhol nagyon alacsony a ponthatár. De ez ne tévesszen meg, bentmaradni jóval nehezebb mint bekerülni. A felvételi neked kisujjból menni fog, az első félév végén viszont már tuti lesznek nehézségeid (ne legyenek.. :D). Ha tényleg kisujjból kirázol egy 350 pontos felvételit, akkor felesleges agyontanulni magad. 70 pontot 1000%, hogy nem fog emelkedni a ponthatár a tavalyihoz képest, még Pesten sem, nemhogy vidéken... Az meg hogy 320 ponttal vesznek fel vagy 410-el az már annyira mindegy szerintem. Olvass el előtte nagyjából mindent, összehozol egy 350-360 pontos felvételit, aztán lazán bent vagy. Nem kell túlgörcsölni. Nekem is 330 pontos a szak ahova jelentkeztem, sokáig úgy tanultam mint az állat, konkrétan azok nem tanultak annyit mint én akik 460-480 pontos szakokra jelentkeztek. Aztán bevillant, hogy most ezt mi a tökömért csinálom, ha semmit nem tanulnék akkor is meglenne minimum a 370 pont (felsőfokú nyelvvizsga, két emelt), nem tök mindegy, hogy 370 ponttal vesznek fel vagy 420-al? Rájöttem, hogy de, azóta el is engedtem... :DDD
2017. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Masszív alapok nélkül nagyon könnyű kiesni, szóval csak annyi a könnyebbség, hogy ha mérnökire mész, elég azokra a tárgyakra koncentrálnod, amik ott fontosak lesznek. Egyébként nem feltétlenül a szak népszerűségéről van szó, de persze az is belejátszik; mérnökin őrületesen nagyok a keretszámok majdnem mindenhol, és a kompetens jelentkezők egyszerűen nem fedik le. Ebből lesz a masszív kiszórás aztán az első pár félévben.
2017. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

15. na, én is hasonló helyzetben vagyok most :D


Igen, ezt nagyon sok helyen hallom, hogy bent maradni nagyon nehéz. Gépészmérnökire szeretnék bejutni. Nekem a matek nagyon jól megy, fizikához is jó eszem van. Szerintem ha bejutok, végig fogom tudni csinálni. Ha nem is lesz könnyű, hozzá vagyok szokva a leterheltséghez :D


Köszi a válaszokat! Ment mindenre a zöld.

2017. ápr. 30. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!