Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S. Jövőre fogok felvétel...

S. O. S. Jövőre fogok felvételizni, tudnátok mondani véleményt?

Figyelt kérdés

Nem tudom érdemes lenne-e rászánni a nyaram a készülésre. Elég neves gimnáziumba készülök, most év végén úgy néz ki kitűnő leszek. Szorgalommal nincs baj, rászánom én a nyaram, attól félek szeptemberben már késő lesz és, hogy nem fog összejönni. Szerintetek? Ti mikor kezdtetek el készülni és hány pontosat írtatok?

Illetve akik sulin kívül is készültek azok azon kívűl, hogy megoldották az elöző évek felvételijeit készültek máshogyan? És ha igen akkor hogyan?


2017. máj. 2. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Felesleges a nyaradat rászánni, ha jó tanuló vagy, akkor bőven elég szeptemberben elkezdeni készülni.

Én kitöltöttem annak idején az összes eddigi feladatsort, illetve a sulinkban volt előkészítő, arra jártam.

Az a fontos, hogy ne keseredj el, ha az első pár feladatsor rosszul sikerül, egy idő után rááll az agyad, megtanulod a technikáját a kitöltésnek, és egyre kevesebb idő alatt egyre jobbakat fogsz írni.


83 pontos felvételit írtam (2012-ben).

2017. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én csak szeptemberben kezdtem el kitölteni az összes előző évi matek + magyar felvételiket. Jártam még 2 előkészítőre, magántanárhoz mind2 tantárgyból. Amúgy mindig kitűnő voltam 8 évig. Amúgy pedig úgy készültem, hogy elővettem ötödiktől kezdve a tankönyveket, és a legfontosabb dolgokat, amiket mondjuk sohasem tudtam megjegyezni, kiírtam egy füzetbe, aztán bemagoltam. Na most matekból ugye ez alapvetően nehezebb, hiszen nem lehet magolni a matekot (legalábbis szerintem), ott viszont rengeteg hasonló feladatot oldottam meg. Szerintem nem érdemes rászánni a nyarat, most még pihenj egy nagyot, és akkor fél évig menjen keményen a hajtás! Amúgy 87 pontot írtam. :)
2017. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Butaság volna nyáron ezen görcsölnöd, ezzel foglalkoznod. Én idén estem ezen a hacacárén túl, és a nyáron egy pervet se foglalkoztam a felvételivel. Én is kitünő voltam/cagyok. Szerintem, ahogy leírtad helyzetedet, ha októberben állsz neki gyakorolni a felvétoei feladatokra bőven ráérsz. A magyart az ötödiktől jól nézd át, mert abban bizony momdog kérdeznek olyanokat is. Nekem így, hogy nyáron semmit nem foglakoztam vele, 70 pont lett a két felvételim pontszámának összege. Be görcsölj rajta nyáron is. Élvezd ki. Ott lesz rá az egész nyolcadik!😉
2017. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bogi11 ***** válasza:
Szerintem pedig nagyon jó a nyár arra, hogy ráhangolódj a felkészülésre. Görcsölni persze nem kell, de minél előbb, annál jobb. Persze nem mindegy, hogy hova készülsz, de az utolsó által írt 70pontos felvételi azért egy komolyabb iskolában nem lenne elég.
2017. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok. Hát nem tudom. Én a 70 pontocskámmal bejutottam a győri Kazinczyba, de persze, ha te úgy gomdolod, hogy nyáron is szeretnél már rá készülni, akkor ne én tartsalk vissza, de szerintem fölösleges😊
2017. máj. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bogi11 ***** válasza:
Utolsónak írom...Budapesten a legtöbb top gimnáziumban 70ponttal szóbelizni sem hívtak volna be. Ettől a Kazinczy persze kiváló iskola. Ha tudnánk hogy kérdező melyik iskolába készül, akkor saccolni lehetne hogy várhatóan mennyi pontra lenne szüksége.
2017. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy a veszprémi Lovassyba mennék:)
2017. máj. 4. 09:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyáron ne foglalkozz ezzel, találkozz a barátaiddal, meg menj el egy csomó táborba, nekem a 7. És a 8. Közötti nyaram volt az eddigi legszebb :) amúgy én augusztus legeslegvégén írtam az első felvételit, ott 25 pontos matekot írtam, meg 40 pontos magyart :D aztán jártam az általánosomba előkészítőre, és semmi másra nem, és így is végül 84 pontot írtam (39 matek, 45 pontos magyar) szval azért szerintem jö sokat fejlődtem, és az bizti elég lesz ;) ja és matekból mi csináltunk minden héten egy központi feladatlapit, és egy fazekasost (az az ország legjobb gimije, szval az jó nehéz volt :D ) meg a tanártól kaptumk egy 30 oldalas kis füzetet, amiben benne voltak fogalmak, vagy képletek. Magyarból meg igazából novemberig ismételtünk, és csak aztán kezdtük oldogatni a feladatsorokat, mégis sztem egész jó lett, szval nem kell erre ráparázni ;)
2017. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szeptemberben kezdtem járni matektanarhoz, minden második hétvégén, ahol megcsinaltunk néhány feladatlapot, és az iskolámban minden het végén (pénteken) egy feladatlapot matekból. Nyelvtanra kb.minden nyelvtan órán keszültunk, bár 74 pontom lett, ami szerintem nem annyira jó, mégis felvettek egy nevesebb gimnáziumba :)
2017. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem is 84 pont lett (39 matek 45 magyar)

A készülést illetően ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor már nyugodtan keszulhetsz nyáron is. Szerintem minden héten 1-1 órát magyarból és matekbol, utolsó két hétben augusztusban meg nézd át az eddig tanultakat.

A legfontosabb, hogy ne izgulj. Visszaemlékezve utaltam én is mikor mondtak, de így utólag igazuk volt. A vicc az, hogy matekbol az első feladatban is volt hibám. Pedig az alapvető. Erre képes a stressz. Elfelejtesz mindent amit addig tudtál. Legalábbis egy időre. Ha bepánikolsz akkor próbálj meg arra gondolni, hogy nem ezért készültel ennyit es tanultal 8 evig, es márpedig nem hagyod magadon eluralkodni a pánikot. De ha az kell, inkább 1-2 percig ne is csinálj semmit. Aztán lenyugodva, indulj neki újra a feladatoknak. Az időre azért figyelj oda, vigyel karórát feltétlen! :)

Remelem tudtam segíteni :) Sok sikert és kitartást! Menni fog az, csak ügyesen :)

2017. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!