Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S. Jövőre fogok felvétel...

S. O. S. Jövőre fogok felvételizni, tudnátok mondani véleményt?

Figyelt kérdés

Nem tudom érdemes lenne-e rászánni a nyaram a készülésre. Elég neves gimnáziumba készülök, most év végén úgy néz ki kitűnő leszek. Szorgalommal nincs baj, rászánom én a nyaram, attól félek szeptemberben már késő lesz és, hogy nem fog összejönni. Szerintetek? Ti mikor kezdtetek el készülni és hány pontosat írtatok?

Illetve akik sulin kívül is készültek azok azon kívűl, hogy megoldották az elöző évek felvételijeit készültek máshogyan? És ha igen akkor hogyan?


2017. máj. 2. 23:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a bíztató szavakat:)
2017. máj. 9. 20:14
 12/13 anonim ***** válasza:

Én 79pontot írtam (39-magyar és 40-matek). Én is elég szorgalmas vagyok/voltam felvételi időszakban. De amúgy akármilyen szorgalmas lehetsz,felesleges elkezdened nyáron/tapasztalat/. Én kb.október közepén-végén kezdtem el tanulni a központira,úgy,hogy a mostani sulimba volt magyar-matek előkészítő,amivel én nem sokat értem,de emellett elég keményen itthon is tanultam.Hétköznap suli után 10-ig,hétvégén pedig kb.déltől este 8-9-10-ig. Én megvettem egy külön kis matek feladatos könyvet,aminek semmi köze nem volt a valódi felvételihez. És még ithon kinyomtattuk az elmúlt évek felvételijét,és azt csinálgattam. Itthon egy 89pontos volt,a többi mind 60-65 körül. És a matek mjndig 25 körülire sikerült/valóban pedig 40 pont lett/. Alapból ha jó vagy ezekből a tantágyakból és érted őket,akkor szerintem simán ráérsz novemberben elkezdeni. És egy tipp: a felvételi előtti nap ne tanulj sokáig,és már a felvételi napján sem. Felesleges,csak jobban összekavarodsz.

Én igazából csak a szóbelire kezdtem el nyáron tanulni(kidolgoztam a tételeket),de ez is korán volt.Szóbeli felkeszülésre is jártam külön órára és úgy erőteljesen csak januárban végén kezdtem el tanulni. És felvettek abba a gimnáiumba amibe menni akartam,ami nagyon erős. Szóval ha kitűbővagy,akkor nincs mitől félned:)

Sok sikert jövőre!:)

2017. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Fuhh, én hatosztályosba mentem, és az őszi szünetben döntöttem el, hogy egyáltalán felvételizni akarok, tehát konkrétan volt olyan két hónapom felkészülni (mert a szünetben csak az ötlet született meg, akkor még csak sulit kerestem, stb.). A magyarra szinte semmit nem készültem (erősen humán beállítottságú vagyok), a mateknál az akkor elsős egyetemista nagynénimmel néztünk át korábbi sorokat az írásbeli előtti héten, és nagyjából ennyi. A szóbelire többet gyakoroltam, a matektanárom segített (aztán totál mást kérdeztek, de mindegy). Elég erős suliba jelentkeztem, de 10.-nek vettek fel. Felesleges rástresszelni a nyáron, inkább pihenj, többet érsz el vele. ;) Sok sikert!
2017. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!