Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen undorító a BME?

Miért ilyen undorító a BME?

Figyelt kérdés

Másodéves mérnökhallgató vagyok és egyszerűen betelt a pohár.


1. A megtanított dolgok nagy része iparban hasznosíthatatlan.


2. Túlzottan elméleti központú oktatás a világ talán leggyakorlatiasabb szakmáiban.


3. A számonkérések módja legtöbbször unfair, a követelmények tárgyanként nem túl nagyok, csak sok belőlük.


4. Számonkérések borzasztó rossz ütemezése. Logikát nélkülöző tanterv egy MŰSZAKI egyetemen.


Könyörgöm...megy a sírás, hogy nincs elég informatikus vagy bármilyen műszaki szakember. Ebben a BME is hibás! Mert még az a kevés ember is aki ide jelentkezik ÉS a szakmához való szellemileg azt is szétszopatják és elveszik a kedvét az egésztől.


Mire jó ez, kiknek jó ez?


2017. máj. 11. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Véleményem szerint erre nem nagyon lehet válaszolni...:( régebben is ilyen volt.

Van aki pl.3 "szakot" is felvett hogy megtalálja a helyét...;)

2017. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős - védőnő szakirány. Nem is lettem védőnő, az elmélet köszönőviszonyban sincs a gyakorlattal.
2017. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a BME ilyen, nálunk SZTE-n is ilyen a tanítás, de gondolom más egyetemen is, mert sokan jöttek ide más egyetemekről, ahol még ennyi gyakorlat sem volt, mint itt
2017. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

---> RAGEQUIT! :D

Amúgy szerintem a BME az egyik legnehezebb egyetem az országban,a nehézsége mibenlétét pedig mindenki értelmezze ahogy akarja :)

2017. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, csak a nehézség nem arányos azzal, hogy mennyire minőségi az oktatás. Értem én, hogy túl nagy a keretszám, és az elején rostálni kell azt, aki nem oda való, de ebből csak az lesz, hogy sokan akiknek jó alapjaik lennének, felé se néznek, mert mindenki tudja, hogy itt éveken keresztüli cseszegetés lesz, aki meg elmegy, kiábrándul belőle, mert egy idő után betelik a pohár.


Mármint, nem vagyok BME-s, és pont a híre miatt nem lennék sose.

2017. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a BME ilyen:(
2017. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Bme mechatrinikán tanultakat én tudtom alkalmazni a munkahelyemen. Ha nem tetszik a BME hagyd ott! Még mindig a BMEs mérnöki diploma az egyik legjobb az országban.

A gyakorlati alkalmazáshoz kell elméleti tudás is.

A számonkérés félévente 2 zh-val tantárgyanként kicsit húzós. Nekem azért görbült minden. Nekem nem volt bajom a zh-k időpontjával. Inkább a zh-kra adott időt keveslem.

Számomra bejött a BME most phd-n vagyok. Soha nem bántam meg, hogy itt végeztem.

2017. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik szakon vagy, ha szabad megkérdeznem?
2017. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!