Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi Egyetem. Élelmiszerm...

Széchenyi Egyetem. Élelmiszermérnöki vagy vidékfejlesztési agrármérnöki szak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már messze a továbbtanulástól és érettségitől én sem, mostanában sokat gondolkodom ezeken. Mindkettő ugyanannyira érdekel, de nem tudok dönteni. Melyik az, amelyiknél biztosabb a megélhetés, akár külföldön? Melyik a "nehezebb"? Tudna nekem valaki egy kis beszámolót ezekről a szakokról írni? Sajnos nekem nincs olyan ismerősöm, aki ezen szakok valamelyikén tanulna.

#egyetem #Győr #Mosonmagyaróvár #élelmiszermérnök #vidékfejlesztési agrármérnöki
2017. máj. 13. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem a legjobb mernoki választás. Egyik rokonom élelmiszermernok és panaszkodik, hogy vidéken semmi munka, és mivel családos nem is tud váltani és költözni. Bár Pesten biztos hogy jobb a helyzet.
2017. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyugat-Magyarország, Ausztria környékén sem nagyon lehet elhelyezkedni ezzel? Akár Nyugat-Európa? Nagyon-nagyon érdekelnek.
2017. máj. 13. 13:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha elvégzed és sikerül minimálbérért elhelyezkedned itthon akkor már örülhetsz.


Győrben nagyon megy a gépész/villamos vonal. Én a helyedben biztos, hogy azt tanulnám ott. Külföldre is kelendő vagy ezekkel ha egy kis rutint itthon összeszedsz.

2017. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, sajnos az egy erős tévhit hogy a mérnökök jól keresnek és könnyen találnak állást. Ez csak a gépekkel foglalkozó mernokokre igaz ( gépész, villamos, mernokinfo ) . A többi az eléggé hanyatló helyzetben van
2017. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
73%

"Bár Pesten biztos hogy jobb a helyzet"


Budapesten rengeteg vidékfejlesztési agrármérnököt keresnek. A Margitszigeten akkora búzamezők vannak, hogy besz*rsz!!


És igen, a klasszikus mérnöki szakok keresnek nagyon jól, a többi nem. Klasszikus mérnök: gépészmérnök, villamosmérnök/mérnökinformatikus. Az informatika a villamosmérnökiből fejlődött ki, mellékágként.

2017. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Elelmiszermenrokirol beszéltem. Azt hogy Pesten talán jobb a helyet azt arra értettem
2017. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok ezekre a szakokra menni, hogy elmondhassam hogy én aztán mérnök vagyok. :D Érdekelnek az ilyesmik. Ennyi.
2017. máj. 14. 12:37
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha az érdeklődésedet nem fogja leverni, hogy fele annyit keresel mint bizonyos jobb szakmákban tanult mérnökök, akkor csináld nyugodtan. Ha ez frusztrálna (az anyagi lemaradás), akkor meg engedd el.
2017. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
8-as: ahhoz azert tudok neked gratulalni, hogy arra bizditasz akarkit, hogy valasszon egy teljesen mas dologot, mit amit szeret... Lehet, hogy jobb a kereset mashol, de nem ez az elso szempont, hanem az, hogy szereted amit csinalsz.
2017. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Ez addig szempont míg anyu fizet mindent.

Ha majd magad fizeted az albid, rezsit, kajádat majd rájössz. Ezek mellett meg még illik saját kéróra, autóra stb félretenni.

Lehet itt álszenteskedni, de sajnos pénz nélkül éhenhalsz.

2017. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!