Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van tartozásom igy az egyetem...

Van tartozásom igy az egyetem felé?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet onkoltseges formaban,osszesen 31 kreditet felvéve. Ám ugy alakult,hogy par honap utan mar nem jartam be,igy vizsgákat sem vettem fel.A masodik szemesztertol passziv felevbe kezdtem.Mivel rendezodott a helyzetem ezert szeptembertol az elejetol fogok kezdeni mindent,de nem tudom,hogy fizetnem kell e a teljesitetlen kreditekert mert a Neptunban en nem latok fizetesi felszolitast,emailben sem értesitettek. A neten utánaolvasva csak a teljesitetlen vizsgakrol talaltam informaciot.Esetleg a kovetkezo felevre valo bejelentkezeskor fogom latni ezt? Szeretnem minel elobb elintezni.

Koszonom elore is a valaszokat!



2017. máj. 22. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A teljesítetlen kreditekért alapvetően nem kell fizetni, két esetben lehet tartozásod az egyetem felé, de egyik eset sem a következő féléved előtt vagy alatt történhet:

- ha az összesen felvett kreditjeid meghaladják a képzésben maximálisan felvehető kreditmennyiséget, akkor azokért kell majd fizetned. ez azonban a képzésed végén derül ki.

- vagy ha sokszor nem sikerül egy tárgy, akkor lehet, hogy az x. vizsgafelvételért, vagy x. tárgyfelvételért kell fizetned. Így vizsgák nélkül, másodjára felvéve a tárgyakat, abszolút nem kell fizetned érte.

2017. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez az átlagba a legvégén bele fog számítani, és sajnos minden kredit eléggé fájó tud lenni. Én erre az államvizsga előtt jöttem rá :D Időközben felvételizz majd újra, és fogadtasd el a kreditjeidet, hogy jobb legyen az átlagod a legvégén. Amúgy, kérdésre válaszolva; leírták, nem kell fizetned, azonban, nálunk pl volt olyan szabály, hogy az első évben 15 kreditet teljesíteni kell, vagy megszűnik a jogviszony. ennek less utána, hogy van nálatok.
2017. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget. Még messze van(5 eves osztatlan kepzes) de akkor valoszinuleg nekem is problémat fog okozni ez az atlagnal. Ezen lehet ugy is segiteni,hogy a kredittullépést is vallalva minel tobbet igyekszek teljesiteni?
2017. máj. 22. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!