Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mennyi idő alatt készültete...

Ti mennyi idő alatt készültetek fel a szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Én még csak most kezdtem el tanulni, de másoktól hallottam, hogy már majdnem kész is vannak mindennel és most egy kicsit megijedtem, hogy húha, mi van, ha nem lesz időm mindenre. 5 tantárgyam van, bár ebből az idegen nyelv nem az a "leülsz és megtanulod kategória"...Szerintetek erre két hét elég lesz, ha normálisan neki állok tanulni? Egyébként az írásbelik jól sikerültek, az összes 80% felett, de ezt szeretném is megtartni illetve, amin még lehet pár %-ot javítani.
2017. jún. 12. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én a szóbeli előtti nap lenyomtam 63 tételt. Ennyit készültem. De nem is volt célom a max pontos szóblei
2017. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Kb semennyit. Folyamatosan tanultam 4 évig, egyszer átolvastam a dolgokat és minden megvolt. Az infóra kellett kicsit készülni mert nem volt a legjobb az oktatás.

Négyes ötösre érettségiztem.

2017. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Én csak az emeltjeim szóbelijére készültem, aztán öt nap alatt letoltam a többit. Idegen nyelv már megvolt, de abból egyébként se lehet készülni, mert vagy tudsz angolul/németül/bárhogymáshogy, vagy nem. Emelt magyaros és töris osztályba jártam, szóval nem tudom, mennyire releváns, hogy kegyelemötös voltam, de tény, hogy nem tanultam rendszeresen az órákra, a töri 58 pont lett, a magyar 40, ezzel a töri érettségim 85, a magyar 90 százalékos lett (amit egy kicsit sajnálok), és végül kitűnőre érettségiztem.

Szóval ja, simán lehet, akkor is, ha nem voltál mintadiák-

2017. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez attól függ, most milyen szinten vagy.

Ha normális oktatási szint volt a 4 év alatt, na meg te is tanultál, akkor elég laza. Ellenkező esetben meg felettébb kellemetlen, de megoldható úgy is szerintem.

Én emelt matek szóbelire készültem 3-4 napot, sikerült is kimaxolni. A másik felvételi tárgyamból, fizikából talán 1-2 napot készültem, törire szintén, tegyük hozzá, hogy ez csak átolvasás volt, nem akkor tanultam meg nulláról, hanem a 4 év alatt. Magyarra gyakorlatilag semmit, német megvolt előrehozottan.

Ne ijedj meg olyantól, hogy mások itt meg ott tartanak, te tudod,milyen szinten vagy, mi a célod, na meg mennyire tanulsz gyorsan. Miután az írásbelik után már tudtam, hogy biztos felvesznek oda, ahova elsőnek jelentkeztem, én nyilván nem erőltettem magam túl, annyi volt a cél, hogy ne rontsak.

2017. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Én semennyit. A barátom elötte szakitott velem, ugyhogy legkevésbé érdekelt a suli. Töriböl 3 tételt tanultam meg, és sikeresen kihuztam az egyiket. Angolra valoban nem lehet készülni, vagy tudod a nyelvet vagy nem. Magyarbol semmiség volt, 1-2 nap alatt át lehet venni, infobol kicsit többet tanultam, de oda is elmentem ugy, hogy 5 tételbe bele sem néztem.
2017. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Tegnap letudtam az utolsó emeltet (kémia), a közepekre majd hétvégén kezdek ismételni. Az a 2 nap elég is lesz 😀
2017. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem csak magyar és töri van, ma volt az emelt szóbelim. A középtételeim kész vannak kb. január óta, azóta csak olvasgatom, javítgatom. Töriből maxos szóbeli kell sajnos az ötöshöz, ezért arra jobban rá fogok feküdni az elkövetkezendő napokban, mert nekem hétfőn lesz a szóbeli.

Egyébként javarészt már mindent megtanultam, most mát csak áttanulmányozom

2017. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
1 nap alatt letudtam az összes töri tételt... és mindent tökéletesen tudok....
2017. jún. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már a tanév alatt elkezdtem kidolgozni és tanulgatni a tételeket. Érettségi szünetben meg napokra leosztottam a tételeket és minden nap megtanultam párat(egy részét csak ismételtem). Most már inkább csak ismétlek. Hát,én nem tudnék volna felkészülni ilyen kis ido alatt, de ez emberfuggo. Ha te jól tudod az anyagot, akkor nem lesz gáz,de most nagyon startolj rá a tételekre.
2017. jún. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* tudnék
2017. jún. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!