Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 szakon agyalok. Szociológia...

2 szakon agyalok. Szociológia és germanisztika. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Vannak esetleg tapasztalatitok? Nem az érdekel, hogy sz*r, ne menj oda, hanem normális ész érvek mind pro, mind kontra téren.

Köszönöm!


2017. júl. 4. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

sokkal többre mész a germanisztikával, mehetsz fordítónak, tolmácsnak.. ami azért nem fizet rosszul

szociológiával nem tudom hova mehetsz

2017. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Arra menj amelyik jobban, természetesebben fekszik. Aztán mikor kicsit már unalmas lesz, vedd fel mellé a másikat.
2017. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettő fontos dolgot jegyeznék meg:

- Tudom, hogy mondtad hogy ne mondjuk azt, hogy ne menj ide-meg oda, de most komolyan... szociológia? Mit szeretnél te ezzel csinálni? Képzeld el magadat úgy, hogy már a zsebedben ez a diploma: kezdj el állást keresni. Nézegess állásajánlatokat. Szerintem magadtól is rájössz, miért hoztam ezt fel.

- Germanisztika: csak akkor megyünk nyelvszakra, ha már beszéljük az adott nyelvet, felső fokon, vagy legalábbis közel ahhoz. Az egyetemi nyelvszakok nem arra valók, hogy ott tanuljuk meg a nyelvet, el lehet végezni úgy is, hogy nem tudsz normálisan németül, csak értelme nem lesz valószínűleg. Egyébként ha tudsz mellé angolul társalgási szinten mire végzel, akkor jó választás lehet.

2017. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!