Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy megy az átjelen...

Egyetemen hogy megy az átjelentkezés?

Figyelt kérdés
Kereskedelem es marketing szakra jelentkeztem es nem biztos hogy allamire felvesznek, emelett az anglisztikat jelöltem meg, oda viszont nagyon esélyes a támogatott. Ha elmegyek mondjuk allami anglisztikara es a felev (vagy ev) vegen at szeretnek jelentkezni, az megoldhato? Ilyenkor szoba johet az allami?

2017. júl. 4. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
átjelentkezni csak azonos vagy hasonló szakokra tudsz, ahol beszámítják a már elvégzett krediteid egy részét. anglisztikának (amire én is járok amúgy :) nem sok köze van a marketinghez, szóval csak újra felvételizés után tudod majd elkezdeni a marketinget, ha nem tetszik az anglisztika.
2017. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! :) Egyébként meg vagy elégedve a szakkal? Tudod ajánlani?
2017. júl. 4. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljes mértékben :) Én is más egyetemen, más szakon kedztem, de úgy érzem most megtaláltam a nekem valót :) Tanárok és a csopi társaim is 10000x jobbak, mint az előző egyetememen. Mondjuk ez inkább egyetem függő mintsem szak :D
2017. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom. Nekem a kereskedelem és marketing az álmom, szóval remélem, hogy nem a Miskolci Egyetemen leszel számomra konkurencia ;DDD


Egyébként karon belül tudsz átjelentkezni, például kereskedelemről mehetnél HR-re, turizmusra, gazdmenre, pénzügy és számvitelre. Anglisztikára külön kell jelentkezni.


Esetleg a pótfelvételit mondanám, de ott csak egyet jelölhetsz, és az bizony fizetős.

2017. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha félévkor már tudod, hogy nem tetszik a szak, akkor jobb helyzetben vagy, hiszen újra tudsz felvételizni. Na most gondolj bele az én helyzetembe, mikor márciusban mondtam azt, hogy ebből az iskolából mostmár tényleg elég! Várhattam volna 1 évet az újrafelvételiig. Annyiból voltam csak jó helyzetben, hogy a végén egy másik egyetem ugyanazon szakára jelentkeztem, ahol teljesen más képzést kapok. Viszont még így sem volt egyszerű az átjelentkezés, ki kellett könyörögni azt az 50 kreditet amit beszámítottak a végén. Anglisztikáról biztosan nem fognak átvenni, max újrajelentkezéssel KM-re. Egyébként ha engem kérdezel, jobban is jársz az anglisztikával.:)
2017. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, nekem mindig azt mondta kb. mindenki hogy anglisztikara nehogy menjek, mert azzal semmire nem jutok... pedig elsőre én is azzal szimpatizáltam legjobban.
2017. júl. 5. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!