Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus János Gimnáziumról...

Abigelzipi kérdése:

Xantus János Gimnáziumról tudnátok véleményt írni?

Figyelt kérdés
A Xantusba megyek jövőre, most leszek 9.es. Légy szíves próbáljatok meg kicsit hosszab és részletesebb válaszokat írni, ne csak annyit, hogy "jó suli" meg hasonlók.

2017. júl. 21. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Drága!


Miért nem a Tamási Áronba mész?

2017. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit tanítanak nyelveket emelt szinten azokat jól megtanítják, de a többi része elég gyenge, matek stb.

Elég lány suli

Közösség nulla. Sok sznob, és a felsőbb évesek meg a királynak hiszik magukat.

Az ígéretek fele meg se valósul, büfé drága viszonylag, de b*romi jó.

Amivel megfogják a gyerekeket az a suli kinézete és felszereltsége, de ha jársz pár hónapot ide, akkor megérted, hogy miért kell kerülni ezt a sulit messziről.

2017. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint mégsem olyan jó?
2017. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A célnyelveden folyékonyan megtanítanak. Én pl angol felső, olasz középig jutottam el.


70 000 Ft/félév amit be kell fizetned és ezen felül éppen amire kell (egyenruha 20 ezer, ebéd, színház).


Szerintem az egyik legjobb közösségű suli. A közös kulturális programnak köszönhetően szociálisak lesznek az itt tanuló diákok.


Rengeteg a külföldi kirándulási lehetőség és cserediák program.


(Egyébként a többség, aki oda megy elég tehetős, jó anyagi helyzetben lévő család sarja.)


Én egyetem utána gazdasági és társadalom tudományi képzésen tanultam tovább.


Szerintem megéri befektetni hosszabb távon.

2017. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még nyugodtan, kiváncsi vagyok:)
2017. aug. 4. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem... a nyelvre nem tanítanak meg normálisan. Az egész évfolyamból csak 1 ember rakott le orosz nyelvviszgát (másod nyelv), csak az oroszt tudom, mert azt tanultam. A többi másod nyelvről nem tudok nyilatkozni.


Az angol órák unalmasak és értelmetlenek. Az osztályomból szinte senki sem tudott rendes összeszedett mondatokal beszélni, csak akadozva rengeteg nyelvtani hibával. C1 nyelvviszgát csak én tettem az osztályomból és B2-t is csak a fele.


Én még 16 évesen raktam le a C1-et, de nem azért, mert kifejezetten jó lett volna az oktatás, csak saját szabadidőmben sokat foglalkoztam a nyelvvel. Ez inkább a magántanárom érdeme...


Nyelvtanulás miatt ne menj oda.


Az épület szép, Peti büféje jó... kb ennyi pozitív dolgot tudok mondani az iskoláról.

2017. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Több éve ide járok és amikor engem felvettek én is olvastam egy csomó gyakori kérdéses választ és teljesen megijedtem, hova is jövök, mert olyan rosszakat írtak. Én őszintén mondom, semmit nem tapasztaltam az évek alatt abból, amit írnak mások.

Az, hogy sznobok járnak ide, és minden a ruhádtól függ egyáltalán nem igaz, én se járok márkás ruhákban, se irtó drága cipőkben, teljesen átlagosan öltözködöm és az egész osztályom is. Persze, vannak olyanok, akiknek telik a szebb, jobb cuccokra, de se a saját osztályomban, se máshol nem láttam még olyat, hogy ezért valakit kicikiztek, vagy kiközösítettek volna.

A tanárok ugyanolyanak mint máshol, vannak jobbak, engedékenyebbek, szigorúak, vannak rosszabbak, de ez mindenhol így van, nincs olyan, hogy az egész tanári kar tökéletes.

A közösség teljesen rendben van, a mi osztályközösségünk pl. nagyon jó, de ez minden osztálynál más.

Azon kívül angolt nagyon jól meg fogod tanulni, az 100%. Ha már eleve tudod, akkor a felső fok simán meg lesz, ha még nincs meg.

Beszéltem néhány gólyával, ők is mondták hogy olvasták miket írtak itt a Xántusról és hogy ők is tartottak a sulitól azután, de hogy most semmit nem érzékelnek abból amit írtak.

Tehát ez egy nem sznob, csak márkás ruhákat hordó emberekből álló iskola, a tanárok közül vannak jobbak és rosszabbak de ismétlem ez mindenhol így van.

Én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve az iskolával pedig nem is vagyok ötös tanuló, tehát még azt se tudom mondani, hogy nekem azért tetszik mert eleve jól tanulok.

Remélem segítettem valamennyit.

(Azok akik nincsenek megelégedve valamivel mindig hamarabb panaszkodnak, jót ritkán kezdünk el mesélni mindenről, hiszen a panasz érdekesebb)

2017. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az angol oktatás kicsivel jobb az átlagnál, de nem annyival amivel reklámozzák vagy mások hájpojják.
2017. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as adom
2017. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!