Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola vagy gimnázium?...

Középiskola vagy gimnázium? Melyikbe jársz? Szereted? Melyik a jobb? Milyen a közösség? Mennyire nehéz? Mennyire sok a követelmény és mennyit tanulsz? Mik a jövőbeli terveid?

Figyelt kérdés
Köszi
2017. aug. 11. 07:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezt így nem lehet megmondani. Ez nagyban függ a várostól, diákoktól, tanárok szigorúságától-engedékenységétől. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Léteznek gyenge és erős gimik, ugyanígy gyenge és erős szakközépiskolák (ha a mostani a szakgimnáziumra gondolsz).

A mi városunkban (Nyíregyháza) is ugyanúgy megtalálható mindkettő. Nekem nyolcadikban 4,8-as átlagom volt, de szakközépiskolába akartam menni, hogy ha netalán közbejönne valami a szüleimmel, vagy a tanulmányaimmal kapcsolatban az érettségi körül, ne "üres kézzel", csak egy érettségivel kelljen tengődnem. Onnan is tanulhatok tovább elvégre. De ahogy nézegettem az iskolákat a városban, rájöttem, hogy nem is érdekelnek amiket tanítanak. Egy szakma volt ami tetszett, de az az iskola pont egy béka segge alatt lévő suli volt, az erősebbek képzési kínálata meg engem nem érdekel. Így most beiratkoztam egy gimnáziumba, nyelvi tagozatra, úgyis a nyelveket szeretem.

Általában van az a megítélés hogy oda gyenge (vagy gyengébb) tanulók járnak, de ez nem minden esetben igaz.

És most nézd a sztorim nélkül. Bármelyiket választod, jól jársz. Ha gimnáziumba jársz, akkor minden igaz 2 nyelvet tanulsz, és ha szorgalmas vagy, 2 nyelvvizsgát is szerezhetsz 4 év alatt + az érettségi. Ha szakközépiskolába jársz, akkor is lehet egy nyelvvizsgád, egy szakmád, és az érettségi.

Szóval szerintem így nézd a dolgokat. Sikeres felvétekit kívánok, ha az élőtt állsz.

2017. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. aug. 11. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!