Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Második bsc diplománál hogyan...

Második bsc diplománál hogyan van ez? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy gépészmérnöki bsc diplomám gyártástechnológia szakirányon(nem budapesti egyetemen tanultam),de szeretnék még egy gépészmérnöki diplomát csak épületgépész szakirányon amit vagy a SZIE-n vagy a Debreceni Egyetemen szeretnék elvégezni.

Ilyen esetben ha ugyan arra a szakra megyek,csak másik szakirányra akkor hogy zajlik az oktatás? Ugyanúgy el kell végezni az összes tárgyat,vagy elég csak azokat amik újak lennének?



2017. aug. 20. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok targyaidat nem fogják elfogadni, nem csak azt a néhány tárgyat kell elvegezzed, ami külön arra a szakiranyra megy. Szerintem ez egyáltalán nem éri meg, inkább végezz el egy mesterképzést vagy tanuld meg magadtól az adott szakiranyt. Az alapjaid elméletileg megvannak hozzá. Vagy csak keress egy olyan állást ahol ilyesmikkel foglalkoznál, munkahelyeden 1 év alatt betanulsz többre mész vele.
2017. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:

BSc képzésen épületgépész szakirányt csak a BME, DE és PTE-n fogsz tudni csinálni, a SZIE-n hiába lenne BSc-n, nem jelentkeznek rá így nem is indítják a specializációt. Mondanám, hogy mesterképzésnél válasszad a létesítménymérnöki képzést de annak az épületgépészeti specializációjára csak az mehet akinek az alapdiplomája is ezen a szakirányon van.

Különben lehet van rá mód, hogy a szakirányú tantárgyakat megcsináld ha már van alapdiplomád, talán vendéghallgató ként és rengeteg pénzért kreditenként.

2017. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Épületgépész amúgy is a legrosszabb ága a gépészetnek szerintem.
2017. aug. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!