Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezős hallgatók is ugyanúg...

Levelezős hallgatók is ugyanúgy tudnak diákmunkát vállalni mint a nappalisok?

Figyelt kérdés
Vagy ez diákszövetkezetenként eltér?

2017. aug. 29. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
NEm.
2017. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, kizárólag nappali tagozatosok diákmunkázhatnak. A levelezőnek, illetve az estinek pont az a lényege, hogy mellette teljes állásban szoktak dolgozni.
2017. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

oké, köszi

Bocs az okoskodásért, (meg tudom, nem csak itt kéne kérdezgetnem hanem jobban utánanéznem meg ilyenek, de úgyis azt teszem csak gondoltam megkérdezem, ki mit hallott róla) de én ha jól tudom, ez diákszövetkezetenként eltérő, mert volt mikor még nem vettek fel egyetemre, de már középiskolás sem voltam, tehát nem volt egyátalán tanulói jogviszonyom, akkor az egyik ilyen szövetkezetnél (nevezetesen a MULTIJOB-nál, remélem nem gond ha konkrétan megneveztem, tehát rajta keresztül tudtam dolgozni így), most is lehet hogy tőlük is megérdeklődöm, jelenleg nappalis vagyok (még) és egy másik diákcégnél vagyok

csak az a baj, hogy ha teljes állásban dolgoznék, közben meg minden 3. héten oktatás/konzultáció van, akkor azokon a heteken nem tudnék dolgozni, és azt meg nem hiszem hogy akkor tolerálnák. Tehát azért gondoltam most is a diákmunkára hogy amikor nincs konultáció meg vizsga akkor tudnék menni dolgozni. Mindegy, még utánaérdeklődök.

2017. aug. 29. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:

"mikor még nem vettek fel egyetemre, de már középiskolás sem voltam, tehát nem volt egyátalán tanulói jogviszonyom"


Gondolom ez úgy nézett ki, hogy nem hagytál ki egy évet, hanem rögtön érettségi után jelentkeztél egyetemre. Ebben az esetben valóban nem volt tanulói jogviszonyod már a középiskolában, és még hallgatói jogviszonyod sem az egyetemen, viszont volt egy érvényes diákigazolványod, amivel október 31-ig akármilyen diákmunkát vállalhattál akármelyik szövetkezetnél. Ez így működik, pár éve hozták be, hogy nem kell a jogviszony igazolás ebben az esetben, csak az érvényes matrica.

2017. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: Nem, én kihagytam 2 évet is (most a részeletekbe nem akarok belemenni), meg lehet hogy nem hiszed/hiszitek el, de akkor is így volt. A Multi Job-nál legalábbis így is működött 2 évvel ezelőtt, méghozzá 2015 telén-tavaszán aztán azóta lehet hogy változtak a dolgok.
2017. aug. 30. 14:55
 6/6 A kérdező kommentje:

írtam tegnap 2 helyre de még nem jött válasz.

csak azon gondolkozom, hogyha teljes állásban lennék normál (nem diák) munkában, akkor azt hogy tudom megcsinálni hogy minden 3. (vagy 4.) héten nem dolgozok mert akkor ugyebár konzultációk vannak ezen oktatási intézményben.

2017. aug. 30. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!