Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A (köz) gazdasági szakokhoz...

A (köz) gazdasági szakokhoz kell a matek emelt? És az informatika nagyon kell ezekhez a szakokhoz?

Figyelt kérdés

Pl BGE, Corvinus, ELTE, közgáz, gazdaság és menedzsment és hasonló szakok.


A gazdaságinformatikus (1) meg a külföldi kapcsolatok (2) és hasonló szakok annyira nem érdekelnek, mert

1: Nem vagyok jó infóból túlzottan és ha lehet az érettségit is kihagynám belőle.

2: Nem hinném, hogy 5 nyelv menne. :)


És milyen emelteket tudok beszámítani vagy duplázni?

Történelemből mindképpen emeltezni fogok.

Ha duplázni szeretnék, feltétlenül kell a matek emelt?



És mennyire kemény a matek az egyetemen?


(Még csak 11.es vagyok.)


2017. szept. 9. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Matek emelt alkalmazott közgazdaságtan és gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan szakhoz kell, többihez nem.


Itt ( [link] ) meg tudod nézni melyik szaknál melyik tárgyakat fogadják el. Ami oda vannak írva tárgyak azokból fogadják el az emeltet. Menj rá a szakra aztán hogy "a kézést indító iskolák". Ott bármelyik egyetemre rámész kiírja miket fogadnak el (ezek szerintem egységesek minden egyetemen szóval elég egy egyetemet megnézni).


Infó annyira nem kell, ms office programokat kell csak használni többnyire. Esetleg szaktól függően még könyvelő programot vagy szállodákban használt programokat.


A matek meg mihez képest, a gimisnél nehezebb de a közelében sincs ahhoz amit pl a mérnökök tanulnak. Semmi teljesíthetetlen.

2017. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A matek nem vészes, semmi komoly, ugyanúgy, ahogy a mérnök szakokon sem, csak nagyon ritkán.

Komolyabb matek programtervezőn, fizikán és matekon vannak, a többi csak vicceskedés.

2017. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!