Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fiam tanítónője valami...

A fiam tanítónője valami képes Bibliából tanít olvasni. Ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Tanító néni mondta kb. félévkor, hogy új könyvet vesz, adjuk be rá a pénzt. Be is küldtem a suliba a fiammal. Erre megyek érte tegnap délután, és látom hogy az új "tankönyv" valami képes biblia. Tudtam, hogy nagy hívő a tanítónő, de szerintem ez sok. Mi lesz így a tantervvel? Miért nem lehet normális könyvből tanítani? És ha nem fogják megszerezni a koruknak megfelelő tudást? Nem hiába vannak tankönyvek! Lecserélheti önkényesen a tankönyvet erre? Nem tudom szóljak e, majd megbeszélem a többi anyukával is, már ha egyáltalán ők tudják... Ti mit szóltok hozzá? Ilyen máshol is van? Tehet ilyet?
2017. szept. 28. 14:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*második héten, bocsi. nem figyeltem mit írok. még csak szeptember van.
2017. szept. 28. 14:41
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Az a kérdés, hogy a tankönyv mellett, vagy ahelyett használja. Utóbbi teljesen elfogadhatatlan, az előbbi belefér.
2017. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta a gyerek, hogy ebből olvasnak. Lehet jelentkezni, vagy éppen a tanár szólít, és olvas egy gyerek, a többi követi ujjal. Aztán a tanítónéni elmeséli a történetet dióhéjban, és elmondja mennyire fontos hogy higgyenek, ezért meg azért. Most ez mire jó? Van hittan szakkör. Aki akar járjon arra
2017. szept. 28. 14:47
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam rákérdezek, más mit gondol, vagy tehet e ilyet, nem akarom lehurrogni egyből.
2017. szept. 28. 14:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom van erkölcs és hittan . Lehet választani,vagy az csak felsőben van ? Így ez furcsa szerintem.
2017. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Még nem mondták hogy válasszunk, de egy héten egyszer, csütörtökön tartanak a suliban hittant, 3 vallás közül lehet választani. Sok gyereket beírattak, az enyém nem jár. Ezért nem értem... Aki akarja majd elolvassa otthon... De miért kell ezt csinálni a gyerekekkel, és miért nem lehet normális haladni a tantervvel, normális könyvvel, amit erre találtak ki?
2017. szept. 28. 14:57
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem irod hogy hanyadikos a fiad nincs értelme egyébként is sorra jönnek ki a kisérleti tankönyvek amik egytöl egyig tele van hibával. Szerintem még mindig jobban jártok vele mert a történeteket meséket hallgatnak Noé bárkája stb hitet senkire nem lehet ugymond ,,rákényszeríteni" saját választás.
2017. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jogilag nem tudom,, de ha állami iskola, akkor szerintem nem fair, legalábbis a prédikáció része. Mondom ezt hívőként.


De ettől eltekintve, szerintem mindegy, hogy melyik könyvből tanul olvasni a gyerek, szerintem irreleváns h Dávid és Góliát vagy a kincskereső kisködmön a téma. Szóval lemaradni nem fog emiatt a gyereked szerintem.

2017. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt semmi baja nem lesz tőle. Ha Ő majd úgy dönt, hogy nem hívőként éli az életét, akkor is az alapműveltség része a Bibliában írtak nagyvonalú ismerete (mint ahogy más, tömegek által követett vallásokról is "illik" tudni valamit).


DE! bár én hiszek, szerintem elítélendő, hogy a tanítónő a tanári befolyását arra használja, hogy a saját nézőpontját a gyerekekre "erőltesse", főleg a szülők tudta és beleegyezése nélkül!

2017. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

egy osztályfőnöki óra alkalmával hozd fel a témát, esetleg beszélj a tanítóval kedves, érdeklődő hangnemben, és kérdezd meg tőle, hogy miért ezt a könyvet választotta, nem lesz-e ez a gyermekeknek túl nehéz/könnyű/nem elég alapos.

egyébiránt nem kell a vallásos mesékre úgy gondolni, mint amik az ördögtől valóak. a gyerekek sokszor még fel sem fogják, hogy miről is szól valójában a mese, de mégis lenyűgözi őket a képi világ és a képzelőerejüknek sem árt. nem mellesleg a bibliai történetek ismerete jól fog jönni majd később irodalom órákon, történelmen is, és ahogy már írták, az alapműveltség része, sok film, könyv, színdarab stb. építkezik belőlük. gondolj rá úgy, mint a görög mitológiára.

én önként jártam anno hittanra több évig, és nem bántam meg, élveztem a társaság miatt az órákat. felnőttként viszont nem igazán vagyok vallásos. ez a gyermekben majd úgy is ki fog alakulni, nem lehet ráerőltetni sem a vallást, sem azt, hogy ne legyen hite.

24/l

2017. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!