Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan kaptam egyest testneve...

Jogosan kaptam egyest testnevelésből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Könnyített tesis papírom van erre a tanévre, gerincferdülés miatt (fűzőm is van, tehát eléggé komoly). Ma tesi órán megcsináltam a bemelegítést, és a gyakorlást arra amit a tanár le fog majd osztályozni. Óra végén játszottunk, és a tanár egyest adott órai munkára azért, mert leültem és nem játszottam a többiekkel.


2017. okt. 24. 21:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem érzem jogosnak amellett, hogy más a kötelezőt sem csinálta a "testalkata miatt", végig ült, és semmit se kapott. :/ Ráadásul egészséges. :/
2017. okt. 24. 21:23
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
A szüleid mit szóltak? Menjen be apukád és verje ki a @art is belőle :-)
2017. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Szóltál a tanárnak, hogy leülsz és nem játszol? Miért nem játszottál? Ha a gyakorlást meg tudtad csinálni, a játékban miért akadályozott a gerincferdülésed? Mit mondott a tanár, amikor szembesítetted azzal, hogy előtte végig dolgoztál, és hogy más még annyit se dolgozott órán, mint te?


Ez nekem nem igazán tűnik jogosnak, de nem derül ki a leírásod alapján, hogy a tanár berágott rád, mert önkényesen néha csinálsz valamit az órán, néha meg nem, vagy pedig személyeskedik és direkt írt be neked egy egyest, hogy szivasson.

2017. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csak velem csinálja ezt, hanem egy másik lánnyal is néha amikor olyan kedve van. Egyébként nem rágott be, de ha be is rágott volna, az orvosom azt mondta, hogy nem írhat be semmit, különben szóljak az igazgatónak.
2017. okt. 27. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük annyira a konkrét helyzetet, amiben ez történt, de ez alapján nem tűnik jogosnak. Annyit hadd tegyek azért hozzá - és semmiképp sem bántásnak szánom irányodba, mert tény, hogy te egészségügyi okokból vagy kénytelen néhány feladatból kimaradni - de nálunk, főleg a lányok körében nagyon népszerű volt az, hogy minden mondvacsinált dolognál kiültek, volt aki négy hétig menstruált, hogy ne kelljen mozognia, más meg csak fogta magát és óra felénél úgy döntött hogy rosszul van és leült beszélgetni az egyébként jogosan felmentettekkel. Én ilyen esetben - mint ahogy írod is, hogy nálatok más nem csinálja meg a kötelezőt testalkatra hivatkozva - megértem valahol, hogy felmegy a tanárban a pumpa, mert egy idő után azt érezheti, hogy hülyére veszik vagy visszaélnek a jóindulatával. Szerintem először is azt kellene tisztázni, hogy minek köszönheted az egyest, illetve esetleg utána még egyszer átbeszélni, hogy esetedben a könnyítés mit is jelent, és mit vár el tőled a testnevelésórán. Sajnos ez elég körülményes lehet, nálunk is volt több könnyített tesis, és mivel több problémára is lehet ilyen papírt adni sok esetben a tanár sincs vele tisztában, hogy mit várhat el tőled és mi az, amit nem szabad csinálnod.
2017. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!