Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan nehezek a Karinthy...

Miért olyan nehezek a Karinthy felvételi előkészítőjén a feladatok? A feladatok nagy része megoldhatatlannak tűnik.

Figyelt kérdés
A matek, a magyar is nagyon nehéz. Ha tudom be sem iratkozok. Felesleges pénzkidobásnak érzem. Pedig ötös vagyok matekból és a korábbi évek felvételi feladatait is szépen oldogatom, de ez a Karinthys baromi nehéz.A tanár feladja leckének mindig azokat a feladatokat, amiket az előkészítőn nem csináltunk meg. Igen ám, de én otthon egyedül nem tudom megcsinálni. Elmentem matek tanárhoz a kérdésekkel, erre még ő is "botladozott" a feladatokban és azt mondta, hogy ehhez mi még 8.-ban nem tanultuk meg az alapokat.Nagy részt felsőbb osztályos feladatok. Kérdem én: Akkor miért járok felvételi előkészítőre, ha nem veszem hasznát? Igazán nem 9.10.-es feladatokra akartam specializálódni, hanem 7.8.-ra. Szerintem a tanároknak el kellett volna mondani a beiratkozáskor, hogy ezek nem szokványos felvételi feladatok, hanem attól kétszer nehezebbek.

2017. okt. 25. 20:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj már be egy feladatsort! Van itt néhàny matektanár aki megmondja, hogy tényleg nehezek e a feladataid.
2017. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanuló, szorgalmas, de matekból átlagos képességű gyerek felvételijén nem sokat lendített ( mondhatni semmit, ennyit nélkülük is írt volna). Hiába mondta, hogy nem érti, ott nincs idő ezzel foglalkozni. Eleve minden órát kb más tanár tartott. Kb minden csoportban van két zseni, ők értik. Majd őket veszik fel meg a Fazekas, Eötvös, ami nem is baj csak akkor is felvették volna őket ha nem járnak erre az " előkészítőre". De jó üzlet. 😉
2017. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
És a félreértések elkerülése végett: szerintem ez nem csak a Karinthy előkésztőjére igaz, hanem az összes csoportos előkészítőre. Én a tavalyi tapasztalattal már másképp csinálnám, csak magántanár (max 2-3 gyerek). Nálunk akik ilyenhez jártak pontokban mérhetően jobban teljesítettek, mint elvárható volt tőlük. Akik csoportosra jártak kb azt hozták eredményben ami előkészítő nélkül is ment volna nekik.
2017. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
11-es!A Karinthys matektanár szerint is értenünk kéne.Nyilván egy középiskolai matektanárnak nem nehéz megoldani.Az én matektanárom azt mondta,hogy îrásbeli felvételin nem ilyenek lesznek,ne izguljak,mert ezek java része 9. osztályos alapokra épül.Ezért tartom inkorrektnek,mert én nem a Fazekasba készülök,persze gyenge gimibe se,de úgy gondoltam majd a Karinthys szuper tanárok felkészîtenek,hogyan oldjam meg a felvételi feladatsorhoz hasonló feladatokat.Erre jól pofára estem ill.úgy látom,hogy estünk jó néhányan,mert ők kis Einsteineket akarnak már az előkészîtőn képezni.De ezzel sincs baj,csak akkor úgy kellett volna meghîrdetni a felv.előjészîtőt,hogy aki nem a Karinthyba,Fazekasba,Eötvösbe akar menni,az ne jelentkezzen,mert vêgig hülyének érzi majd magát,holott nem is az.Majd lehet felteszek egy-két feladatsort,hogy lássátok 8. osztályosnak való-e vagy sem.
2017. okt. 27. 20:30
 15/24 anonim válasza:
Tavaly én is végigjártam a magyar és matek előkészítőt, és ugyanezt éreztem. Igen, nagyon nehezek a feladatok, sok a házi, nem a felvételire készít fel, tudom. De hidd el megéri, én azt ajánlom ne add fel. Az én csoportom felét felvették, ugyanígy a többiben (és igen, tudom hogy az elején közölték hogy kevesen fognak bekerülni a csoportokból, nálunk legalábbis így kezdték) de lám nem így lett, és nem azért mert zsenik vagy csodabogarak lennénk. Szóval, megérte így visszanézve hogy eljártam, látom, hogy valaki említette hogy mindig másik tanár tanít, na ez is előny volt mivel megismertem őket, nem beszélve hogy megismertem az osztálytársaim, a környezetet, az iskolát jobban. A felvételiben tényleg nem ilyen nehéz feladatok lesznek, viszont a szóbelire is felkészítenek, az viszont olyan lesz mint amilyet az előkészítőn adnak majd. Talán ez volt a legnagyobb előny. Ha a Karinthy a célod mindenképp megéri.
2017. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ilyen nehéz feladatokra számîtsak a szóbelin?Akkor nem biztos,hogy sikerülni fog.:(
2017. okt. 31. 14:47
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Harmadjára kérem, hogy linkelj már be egy feladatsort vagy legalább egy darab általad nem nyolcadikos szintűnek vélt feladatot!

Nem tudom milyen a Karinthy előkészítője de eddig csak a Te véleményedet láttuk. Szeretnék meggyőződni, hogy tényleg úgy van ahogy írod (ezért a másik "felet" azaz legalább egy feladatotis megnéznék).

2017. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ok.Majd sort kerîtek rá.Te hanyadikos vagy egyébként?
2017. okt. 31. 18:18
 19/24 anonim válasza:
Nem, dehogy, a szóbeli nem annyira nehéz mint amiket ilyenkor adnak. Arra majd az írásbeli után készítenek fel ;)
2017. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ok.Akkor megnyugodtam.:)Te is odajársz?
2017. nov. 7. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!