Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár megtilthatja, hogy...

Egy tanár megtilthatja, hogy érettségizz?

Figyelt kérdés

Mindig ezzel fenyegetőznek a szadistább tanáraim.

Tényleg megvan hozzá a jogunk, hogy még a lehetőséget sem adják meg nekem?



2017. okt. 28. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Van, ha megbuksz.

Amúgy meg ha nagyon szemétkedni akarnak szóbelin megszívatnak úgyhogy vigyázz

2017. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben év végén megbuktat, úgy nyilván nem mehetsz érettségire. Más joga nincs.
2017. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ennek mi értelme van?

A jegyek az esetek zömében a tanár beállítottságán és a tanulóval való viszonyán alapul.

Egy tanár engem akkor buktat meg amikor akar.

Kitalál valami hülyeséget, beír miatta 20 db 1-es, instant megbuktathat és ez egy állami szabvánnyal áll összefüggésben?



Mellesleg a saját tanáraimmal fogok szóbelizni?

2017. okt. 28. 20:40
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
nem írhat be 20db 1est csak úgy
2017. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Dehogynem, és sokan meg is teszik.

Füzetvezetés, mobilozott órán, felszereléshiány, rágózott órán, köhögésével zavarja az órát stb. stb.

2017. okt. 28. 20:45
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos igazad van, ha nagyon akar bármit megtehet, és ehhez hozzájárul a szülők 90%ának hozzáállása is, mégpedig az "ő a tanár, igaza van, a tanár az tanár".

Namármost nálam ez vezetett oda, holott már jó ideje nem vagyok sulis, 33 elmúltam, hogy az én szememben a tanár NEM EMBER. Persze van kivétel, de ők ezt kiérdemelték. Tapasztalat sajnos, hogy a legtöbb tanár a diákkori sérelmait akarja megtorolni a jelen diák generáción ("most majd már én mondom meg, tőlem függetek kis szarosok" stb), de mint azt írtam, tisztelet a kevés kivételnek.

Nálam diákként sikeresen elérték a tanárok, hogy az én szememben alaphangon a tanár csak egy idegesítő, tudálékos barom lehet. Aztán ez nyilván változhat, de mint azt írtam, ki kell érdemelni

2017. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Én is egyest adnék ezekért:D

De a telefonért meg a rágóért meg ki is küldenélek és igazolatlan:D


Az hogy nem telefonozol elég alap dolog ha már benn vagy, az meg hogy viszed a cuccod az a másik, mert ha annyira nem veszed a fáradtságot akkor minek mész be? Ha meg szenved annyit a tanár hogy ilyen ,,barom" gyerekeknek mint ti kidolgozza a tananyagot és neked csak le kell írni akkor 40 percenként 1-2 oldalt igazán leírhatsz...


Amúgy meg hogy akarsz érettségizni? Telefonozol, nem tanulsz...

Nem fogja senki megadni a + pontot hogy 2-essel átmenj, sőt! ha szemét vagy meg nagyképű lehet hogy olyanra se ad részpontot amiben látna valami fantáziát, szóval max arra kapsz pontot ami elő van írva.

2017. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#6-os szívemből beszéltél.
2017. okt. 28. 21:07
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

6-osnak üzenem

Azért 2000 ben még merőben más volt a tanítás mint most... Ne azokra az alapokra építs.

2017. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván a mostani helyzetet nem ismerem, csak el tudom képzelni. Ami tuti, ha a lányom sulis lesz, tutira nem én leszek a kedvenc szülő a tanároknál. Majd én nevelem a gyereket, nne a tanár tegye, ő "tanítsa", "öntse bele" a kötelező maszlagot, az életre úgyse a suli tanítja meg. Tanuljon meg írni olvasni számolni, legyen VALAMI lővése a világ dolgaihoz ("a gyapjaslepke nem mélytengei növény" szinten) de ne a tanulásra tegye fel a gyerekkorát, az csak egy szükséges rossz. Legyen gyerek, élvezze ki. Ennyi.
2017. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!