Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni? Vélemény?

Figyelt kérdés
Németet tanultam 8 évig és amikor tovább akartam tanulni közölték persze felvétel után beiratkozáskor hogy nem lehet angolt tanulnom csak németet mert 8 évig azt tanultam , viszont nekem az angol sokkal jobban megy , érdemes lenne a suliba németből egy alap szintet hoznom és angolból le nyelvvizsgázni ? A németet küszködősen tanulom viszont az angol könnyen megy.A nyelvvizsga egyetem miatt szükséges.

2017. nov. 4. 09:34
 1/5 anonim válasza:
100%
Német nagy előny de angol nélkül kb semmire nem mész...
2017. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Angolt mindenképp és ha a német ennyire nehezen megy akkor kezdj el másik nyelvet sztem :) Az orosz például egy nagyon szerethető nyelv. Nehéz, de jó. A ciril abctől meg ne félj mert ha azt megtanultad akkor rájössz h a szavak kiejtése majdnem teljesen olyan mint a magyarba azaz úgy írod ahogy ejted.

Tapasztalatból mondom. Negyedik éve, hogy tanulom és hamarosan B2 nyelvvizsgát tervezek belőle tenni. ;)

2017. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Mentek a zöld kezek :)
2017. nov. 4. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
azért azt nem ártana tudni mit szeretne kezdeni a nyelvvel pl. mert hiába fekszik rá az angolra, ha Németországban szeretne élni, egy ideig eltűrik majd az angolt, de aztán elvárják majd igencsak a németet...így pedig érdemesebb a némettel foglalkozni. nyilván, ha meg Angliába készül, akkor meg a németet erőltetném.
2017. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
* nem a németet
2017. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!