Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egyetemet végezni?

Megéri egyetemet végezni?

Figyelt kérdés

20 évesen végzel a középiskolában, aztán még 4-5 évre lekötöd magad, hogy csak 25 éves korodra kezd el a nagybetűs életet.

Biztos vagyok benne, hogy az egyetemen is csak az önszorgalmamra támaszkodva tudnék bármit is elérni, mert az előadóim "ennyi pénzért" csak azt lesznek hajlandóak megmondani, hogy mettől meddig olvassam át a könyveimet.


Cáfoljatok rám nyugodtan, de én azt látom, hogy:

- 4-5 éven át olyan nehéz lesz az egész, hogy vért fogok pisilni

- a keményebb egyetemeknél a ponthatár szinte megközelíthetetlen

- kiesnek azok a bevételeim, amit egyetem helyett megkereshetnék

- (ha egyáltalán el tudok vele helyezkedni) sem lesz számottevően jobb a fizetésem, mint egy OKJ-vel


Ti mit gondoltok erről?



2017. nov. 6. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Halkan belekötök abba, hogy a KSH adatai szerinti kevés diplomás munkanélküliek tartoznak butasághoz vagy tévedéshez. Szerintem meg sem kéne lepődni azon, hogy önös érdekekből hamisítják az adatokat. Ezt olyan személytől tudom, aki dolgozott munkaügyön és felsőbb körökben is. De erről bővebben nem mondok semmit. Viszont teljesen saját tapasztalat, hogy közfoglalkoztatáson kevesen voltunk OKJ-szakmával és mindenki más diplomás volt. A mai kormányzás alatt nem kéne hinni az ilyen híradásoknak.
2017. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11!

Ezt elfogadom, viszont azt is tegyük hozzá, hogy a statisztikát a leginkább az torzítja, hogy a szakmával, de főleg felsőfokú végzettséggel rendelkező álláskeresők már csak az önbecsülésük miatt is ritkábban regisztráltatják magukat, a közfoglalkoztatásba pedig pláne ritkábban jelentkeznek. Tény és való, hogy a becsült adatok szerint csak körülbelül minden 4. diplomás álláskereső regisztrálja magát, illetve elfogadom azt a véleményt is, hogy a statisztikákkal manipulálnak (ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom), de még ezzel együtt se mondanám azt, hogy ugyanolyan eséllyel lesz valaki munkanélküli 8 általánossal, középfokú végzettséggel vagy egy diplomával. Sőt.

2017. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11# Én programozónak tanulok Hollandiában. Itt már a 2. évtől könyörögnek a tanulóknak a cégek, hogy fél állásba menjenek el hozzájuk dolgozni és a gyakornoki pozíciókat is rettentően egyszerű megszerezni.


A friss diplomásoknak is egyszerű az állás keresés (ahogy hallom) és a legjobbakért meg szószerint versenyeznek a cégek.


Most gondolj bele mi lehet a már tapasztalt átlagon felüli fejlesztő sorsa ha a kezdő semmit tudókért ilyen harc folyik...


A szaktól függ. Ha az a cél, hogy minimál bért keress akkor hajrá. Nem szerezz semmit sem.

2017. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!