Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem kulcsa a jó időbeos...

Az egyetem kulcsa a jó időbeosztás?

Figyelt kérdés

Sok tanárom mondja hogy ez az egyetem kulcsa... Ez tényleg így van? Illetve a jó tanulási technika.

Tudnátok írni hogy nektek mi vált be ezekkel kapcsolatban.?



2017. nov. 13. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Van benne igazság. Szerintem itt főleg olyasmit érdemes átgondolni, hogy nem elég, ha a tárgyaiddal, tanulnivalókkal elkezdesz a vizsga előtti napokban foglalkozni. Úgy kell beosztani az idődet, hogy a félév során folyamatosan haladj az anyaggal mindenből, ne utolsó pillanatban add le a házi dolgozatokat. Az én szakomon elég fontos, hogy önkéntesség útján szakmai tapasztalatot szerezz, és az sem árt, ha tagja vagy valamelyik kutatócsoportnak. Ezeket az elfoglaltságokat az egyetemi alap elvárásokkal együtt úgy kell teljesíteni, hogy mellette még esetleg párkapcsolatod is van, barátaiddal is szeretnél találkozni, szinte biztos, hogy dolgozol is valamit, és sokan még háztartást is vezetnek.
2017. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem vagy zseni, vagy olyan ember aki nagyon könnyen jegyzi meg és meg is érti a tanulnivalót, akkor bizony az időbeosztáson fog múlni. Tapasztalatom szerint vannak olyan tárgyak amire tényleg elég 1 éjszakázás, de vannak olyanok amire egy hét is kevés. És mivel általában összecsúsznak a zh-k, így nem tudod azt tenni, hogy csak egy tárgyra tanulsz azon a héten.

Saját magadnak kell rájönni, hogy mi a te módszered, de például ha teheted tarts pihenő napot, mondjuk amikor hazamész, akkor aznap nem tanulsz, hogy egy kicsit pihenj, szükséges.

2017. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
73%
Meg egy kis szerencse néha, de egyébként abszolút igaz! Persze néha egy kis segítség sem árt! :) Én az owlprof.comot ajánlanám! :D
2017. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Amit a 3-as ír, az tényleg nagyon fontos. Nekem viszonylag nehéz volt beletörődni abba, mennyire jelentős itt az egyetemen a mázlifaktor. Sokszor az igazságtalanságot, a nem egyenlő feltételeket, a szerencsén vagy az oktató hangulatán múló hátrányokat nagyon nehéz volt elfogadnom, de ezzel is meg kell küzdeni, jól ránevel az életre... :D
2017. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!