Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vélemény az ELTE matemati...

Mi a vélemény az ELTE matematika szakára? Lányként milyen nehéz bekerülni kollégiumba?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a képzés? Képes lehetek elvégezni anélkül, hogy jártam volna valaha is versenyre? Emelt fakton vagyok és megy is meg nagyon érdekel is és természetesen emeltezni is fogok. Kollégiumba nehéz bekerülni, ha nem vagyok hátrányos és szüleimnek is normális keresete van?

2017. nov. 30. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Én személy szerint azt hallottam hogy az ELTE-n a matematika/informatika és egyéb reálok nem valami jók és ilyen irányban inkább BME vagy Corvinusban jó gondolkodni.


Ha tényleg érdekel a dolog az már egy nagyon jó kiindulópont, emelett ami még nagyon fontos hogy légy szorgalmas és tanulj rendszeresen.. Én is úgy jöttem el középiskolából hogy jó voltam matekból de ez már sokkal magasabb szintű tudás és tényleg ehhez kell az hogy legyen akaraterőd leülni és tanulni. Én úgy gondolom ha ez meg van akkor nyert ügyed van.

2017. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló második bekezdésével teljes mértékben egyetértek, azonban az elsővel abszolút nem, ha reál dolgokról van szó, Corvinust említeni sem szabad, jó a gazdasági képzésük, de nincs is matematikus képzésük.


Ha matematikát szeretnél tanulni, Magyarországon ELTE, BME, Szeged a 3 legjobb egyetem, de nem mindegy, hogy csak egy BSC-s diplomában gondolkodsz vagy akár kutatni is szeretnél, ha az előbbi, akkor mindegy, melyiket választod. Ha a matematika alkalmazásai érdekelnek jobban, akkor BME a legjobb, de ha a "klasszikus" elméleti matematikus szeretnél lenni, aki kutat, akkor ELTE a legjobb választás.

//Persze a matematika nem minden ágazatában a legjobb az ELTE, de BSC után is átmehetsz akár BME-re mesterre, ha olyan kutatási terület érdekel, ami ott magasabb szinten folyik.//,

A legtöbb nemzetközileg elismert matematikusunk viszont az ELTE-n végzett és sokan közülük ott is oktatnak.

2017. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baluba ***** válasza:
81%
Az ELTE informatikai kara valóban nem a legjobb, de matekban kétség kívül a legmagasabb színvonal ott van. Viszont néhány esetben kissé keménykalapos, túl sok elmélettel; ennél fogva az elvégzése is nehezebb (cserébe egyáltalán nem jellemző a BME-n gyakran emlegetett szándékos szívatás).
2017. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mesterképzésre Biztosítási és pénzügyi matekra akarok menni. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. dec. 1. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gazdaság és pénzügyi matematikai elemzés osztatlanon corvinuson gondolkodtál már?
2017. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon magas a ponthatár
2017. dec. 3. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!