Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VÉLEMÉNYEK? Igen, már volt...

VÉLEMÉNYEK? Igen, már volt ilyen kérdés, de mindig vegyesek a válaszok vagy már nem "friss az info". Nos, kéttannyelvű iskolákat/tagozatokat keresek, (pl. Xántus, Hunfalvy, Károlyi és a Kölcseynek az egyik tagozata. Ezekről vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés
Légyszi értelmes válaszokat!:)

2017. nov. 30. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Hunfalvyt ajánlom, én is oda fogok jelentkezni :)

Nagyon-nagyon tetszik minden, én voltam nyílt napon, tényleg CSAK jót tudok mondani :)

A Xántusba ne menj, rengeteg sznob jár oda és azt mondják egyre rosszabb a közösség. A Károlyiban voltam de megmondom őszintén, se a suli nem tetszett de nem is nagyon voltak szimpatikusak...

Ha bármi kérdésed van még a Hunfalvyról, írj privátot, szívesen beszélgetek :)

2017. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Christin Chasor ***** válasza:

Szia

Amit az előző írt a Xántusról az badarság, ha több is érdekel írj rám, oda járok.

2017. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak a Hunfalvy😉 nagyon jók a tanárok, színvonalas az oktatás és brutál jó a közösség! Nem fogod megbánni, ha ezt választod. Ha bármi kérdésed van írj privátban.
2017. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xxp válasza:
Kölcseyt nagyon nem ajánlom, sajnos én oda járok...
2017. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én Károlyis vagyok, szerintem nagyon jó iskola, jó a közösség és a programok is. Viszont nagyon sokat kell tanulni, spanyolra napi 2-3 órát, de nagyon megéri. Csak akkor válaszd, ha nem gond, hogy sokat kell tanulnod.
2017. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Julu válasza:

Én imádom a Xantust! Barátaim, rokonaim is járnak ide, egymásnak ajánlottuk, egymást hívjuk ide. Senki nem csalódott eddig. Összehasonlítva a többi budapesti (főleg budai) gimikkel ahová barátaim, ismerőseim járnak, egy napon nem lehet említeni! Elképesztően felszerelt, tiszta, a gyönyörű épületben minden modern, működik és korszerű. Az irodai dolgozóktól kezdve a portásokig, takarítókig nagyon kedvesek, udvariasak. Ha belépek a suliba, nem Magyarországon érzem magam.

Itt nincs bullying / zaklatás, ebben zéró tolerancia van, ebben a suliban senki nem lesz öngyilkos mert porrá alázzák mint pl. a Móriczban vagy más sznob gimiben. A legtöbb tanár jó fej, az angolos osztályokban a törit, földrajzot is angolul tanuljuk és rengeteg nyelvből választhatunk mint második. Minden lehetőség adott, hogy tanulj, hogy jól tanulj, akinek itt nem sikerül, annak máshol sem fog! Nyilván vannak minden osztályban túlélők, akik csak melegedni járnak be, de hát olyanok mindenhol vannak :-) Alapvetően a tanárok jól állnak a gyerekekhez és az ismerőseim más suliban szerzett tapasztalatait hallva....hát nekünk arany életünk van.

A hangulat mint mindenhol osztályfüggő, nekem baromi nagy szerencsém van, mert ugyan rengetegen vagyunk (35) de mindenki megtalálta a barátját, a csapatát, társait. Senki nem bánt senkit. Nálunk ciki a drog vagy proli viselkedés.

Aki ebédre az interneten rendelhető menüsorból nem talál magának megfelelőt, azzal nagy bajok vannak :-)

Nincs hyperaktív diákélet a suliban az igaz, de nem is hiányzik. Úgyis rengeteg időt töltünk bent a rengeteg előírt tananyag miatt, minek még többet bent lenni?

Azt gondolom, hogy aki a Xantust fikázza, annak nulla tapasztalata van a többi magyar gimivel és átiratkozhatna azokat kipróbálni. Hamar és fénysebességgel kúszna vissza :-)

Félévente 70 ezer a tandíj, amiből kedvezményt kap minden 4,5 feletti tanuló és aki a célnyelvből jól vizsgázik. Első hallásra soknak tűnik, de ez a befizetett pénz meglátszik minden felszerelésen.

Azt gondolom, hogy nem véletlenül járnak ennyien a Xantusba :-)

2018. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!