Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy kollégiumba mehessek?

Figyelt kérdés

Tegnap előadást tartottak a dlsb-ről. Azt hiszem megtaláltam az álomiskolámat.:D A nyelvtanulás a mindenem, és azt hiszem, hogy ez az iskola tökéletes lenne ehhez. Viszont az a baj, hogy az iskola nagyon messze van, szóba sem jöhetne, hogy bejárós legyek...(Nagykanizsán laokm, Balatonalmádi eléggé messze van)

Az átlagom kitűnő, úgy érzem lenne esélyem bekerülni. De a szüleim nem engedik meg a kollégiumot. Azt mondják, hogy egy 14 éves lánynak nem ott van a helye. Ezzel eléggé azt sugalják, hogy nem bíznak meg bennem. És ez egy kicsit fáj, mivel eléggé megbízható vagyok. Nem csavarognék el, tanulnék rendesen, de ezek az érvek nem elegek nekik. Tudnátok segíteni, hogy hogyan vegyem rá őket, hogy kollégista lehessek?



2017. dec. 2. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Pont az jutott eszembe, ami a szüleidnek, mielőtt még odáig jutottam volna az olvasásban. És nem azért, mert nem bíznék benned:D Egyszerűen ez van: ebben a korban a legfontosabb a családi közeg, hacsak nem olyan rossz a helyzet otthon, hogy az illető úgy érezze, muszáj "elmenekülnie" otthonról. - Azonkívül egy középiskolai koli nem egy leányálom:(

Bőven ráérsz egyetemen koliba költözni, és ott már nem is olyan rossz megoldás:) Biztosan találsz a lakóhelyeden is megfelelő iskolát!

2017. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz, hogy egy 14 évesnek a családi közeg nagyon fontos, de ha belegondolunk, akkor végülis nagyon sok ember volt/van koleszos középiskolásként. Olyanok is, akiknek semmi családi problémájuk nincsen. Azt is mondták már, hogyha fiú lennék akkor elengednének, mert egy fiú az más. Ahova szeretnék menni, ott a koleszosok 70%-a lány... szóval nem értem, hogyha más lányokat elengednek, akkor engem miért nem...
2017. dec. 2. 14:52
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy sokan koleszosok, még nem jelenti, azt, hogy az feltétlenül jó / jobb megoldás. Főleg a te egyéni esetedben.
2017. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Nem tudom, milyen az értékrendjük, mivel lehetne rájuk hatni, de lehet, hogy érdemes lenne azt az indokot is bevetni, hogy az ország egyik legjobb iskolája, válogatott gyerekekkel, ide nem kerülhet be akárki. Van ismerősöm, aki itt tanított, azt mondta, élmény a suliban tanítani, olyan a "gyerekanyag". :) Ezzel együtt én sem szívesen engedném a lányom kollégiumba, még egy megbízható lánynak, fiúnak is nagyon könnyű belekeveredni olyanba, amiből nagyon nehéz kimászni...
2017. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De fura, hogy itt mindenki ennyire koliellenes.

Én DLSB-s vagyok, és az osztály kb. kétharmada kolis. Én pont nem, mert 15 km-re lakom, de első évben megpályáztam. Nagyon szerettem volna, és nem is tudom, nálunk otthon pont, hogy anyám vetette fel az ötletet, hogy önállósodhassak. Pedig nem rossz a helyzet otthon.

2017. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kicsit tudnál nekem mesélni a suliről? Hátha, ha az iskoláról beszélnék a szüleimnek, akkor talán átgondolnák az egészet, és belemennének a koleszos dologba is
2017. dec. 3. 18:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Én hű Dlsb-s koleszosként azt modnom, hogy valahogy mindenképp győzd meg a szüleidet, számomra hatalmas élmény, hogy itt lehetek. :) Ha érdekel több is, irj nyugodtan, szívesen mesélek:)
2017. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én azt javasolnám, hogy első lépésként arra vedd őket rá, hogy legalább jelentkezhess abba az iskolába, hiszen ki tudja, hogy felvesznek-e... Csak egy lehetőség... Ha felvesznek, akkor lehet, hogy ők is jobban utána néznek a sulinak és megenyhülnek. Ha nem vesznek fel akkor meg tárgytalan a kérdés...
2017. dec. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megjelölni szerintem meg jelölhetem. Csak nem elsőként. De utána úgyis lehet változtatni a sorrenden ha minden igaz. Addig meg megpróbálom őket valahogyan rávenni. Még nem tudom, hogy hogyan...
2017. dec. 12. 20:37
 10/14 anonim válasza:
Szia! Én két éve koleszos vagyok a dlsbben es életem egyik legjobb dontese volt. Szerintem nincs semmi rossz abban ha 14 evesen kollegista vagy, onallosodsz es nem fuggsz annyira senkitol. Sokkal szorosabb barátsagokat tudsz kotni mint bejaroskent es a csaladot sem kell elhanyagolni. Nagyon sokan vannak Kanizsarol szoval meg az uton sem lennel egyedul. Persze mint minden kollegiumban a higenia neha nem a legjobb de igazabol az toletek is fugg . Szoval en a helyedben mindenkepp ravennem a szuleimet ha mar masert nem a nyelvtanulasert!
2017. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!