Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy kollégiumba mehessek?

Figyelt kérdés

Tegnap előadást tartottak a dlsb-ről. Azt hiszem megtaláltam az álomiskolámat.:D A nyelvtanulás a mindenem, és azt hiszem, hogy ez az iskola tökéletes lenne ehhez. Viszont az a baj, hogy az iskola nagyon messze van, szóba sem jöhetne, hogy bejárós legyek...(Nagykanizsán laokm, Balatonalmádi eléggé messze van)

Az átlagom kitűnő, úgy érzem lenne esélyem bekerülni. De a szüleim nem engedik meg a kollégiumot. Azt mondják, hogy egy 14 éves lánynak nem ott van a helye. Ezzel eléggé azt sugalják, hogy nem bíznak meg bennem. És ez egy kicsit fáj, mivel eléggé megbízható vagyok. Nem csavarognék el, tanulnék rendesen, de ezek az érvek nem elegek nekik. Tudnátok segíteni, hogy hogyan vegyem rá őket, hogy kollégista lehessek?



2017. dec. 2. 11:05
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szia! En is kanizsarol vagyok koleszos a dlsb ben es engem is nehezen akartak elengedni, de miutan meggyoztem oket h milyen jo suli a dlsb es h mennyire megeri idejonni azutan megengedtek. Nagyon sokan vagyunk kanizsarol szoval az utazas nem veszes. Ha van barmi kerdesed nyugodtan irj ram privatban :)
2017. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egyenlőre még mindig nem sikerült rávennem őket. Még mindig ugyanaz a szöveg. "Egy 14 évesnek nem ott a helye", "tudod hányan kallódnak el?" "majd mehetsz kollégiumba 18 évesen, de nem most"

Szóval még mindig várom a válaszokat, amik ebben segíteni tudnának

2017. dec. 20. 18:30
 13/14 A kérdező kommentje:

Most közölték a szüleim, hogy a jövő tanévet Lengyelországban kezdem. Na ebből már tuti hogy nem lesz Almádi. Viszont azt mondták hogy már nézegettek nekem sulit, és hogy vannak ehhez hasonló iskolák :D

Nagyon nagyon szépen köszönöm a sok kommentet. Most már nem kérek több tanácsot értelem szerűen. Mégegyszer köszönöm :)

2017. dec. 22. 20:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Na? Végül mentetek? Milyen kint? Tudsz már lengyelül?:)
2020. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!