Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a jogász képzés Pesten?

Milyen a jogász képzés Pesten?

Figyelt kérdés

A három jogi kar közül melyiket ajánlanátok? (Nekem a PPKE a legszimpatikusabb)

Elvileg az ELTE-nek a legnagyobb a presztizse, míg a KRE a leggyengébb (utóbbi egyáltalán nem tetszik, szóval inkább a másik kettő érdekelne).

Mennyire nehéz az adott iskola? Ugyanannyit ér, bárhol kapok diplomát? Mennyire szivatósak a vizsgák, és mennyi szabadidőm marad?

Köszi a válaszokat előre is


2017. dec. 5. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az órákat hogy kehet felvenni? Hányszor kell bejárni kb egy héten és mennyi időre?
2017. dec. 5. 20:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szabadidőre pályázol, ne menj egyetemre. (Jogászképzés egy szó.)
2017. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebb választ vártam, de igen..utólag a nyelvtani hibámra is rájöttem.
2017. dec. 7. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Joghallgató vagyok a Pázmányról:) Minden jogászképzés nehéz, bárhol tanítják, bármilyen hírű,nevű is az adott iskola, a jog az mindenhol jog. A diploma ugyanannyit ér, van ahol megnézik ki hol végzett, van ahol nem, az embernek kell bizonyítani, mit tud, a diplomája nem fog helyette dolgozni. Elsős vagyok, most lesz az első vizsgaidőszakom, de jól sikerült felvenni a vizsgáimat, nagyon izgulok. Elég gyakorlatorientált az egyetem, így egész évben tanultam/tanulgattam, így nem most először látom az anyagot, ahogy vizsgára készülök. Szabadidőről annyit, hogy van, amellett is hogy én tényleg folyamatosan készültem és becsületesen, és ötösöket kaptam gyakorlatokon:)

December 14.-én lesz egyébként nyílt nap az egyetemen, ha tudsz mindenképp gyere el, bepillantást kaphatsz egy napra az egyetemi életbe, igaz nem teljesen, de fogsz kapni egy képet magáról a suliról, az tanárokról, a diákokról.

Illetve, idén is a PPKE végzett a jogi diplomákat rangsoroló HVG listáján az első helyen, azért ez is sok mindent elmond szerintem :)

2017. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Joghallgato vagyok, es az ELTE-re jarok, nyilvan ezert kicsit elfogult is vagyok. Nekem mindig ez volt a cél, szóval mas szoba se jott, igaz a PPKE nyilt nap utan kicsit meginogtam. De aztan a nev alapjan valasztottam, nem biztos h ez volt a legjobb, de majd kiderul. Negy vizsgam volt, es viszonylag jól is vettem fel oket. A hiresen hirhedt rómat januar elso hetere, ami azt jelentette hogy egesz karacsonyt es szilvesztert vegigtanultam...ez biztos h nem a legjobb, es sztem kello elszantsag nelkul nem is menne. Monoton az egesz,meg karacsonyi vacsi utan pokoli nehez leulni tanulni hajnalig de vegul megerte( nyilvan mas egyetemen is hasonlo) De vannak csoporttarsaim akik meg most is szenvednek a nehezebb vizsgakkal, akadnak olyanok akiknek nem lett meg a szemi es nem mehetnek vizsgazni. De van olyan is aki jan elejen végzett. Nyilvan mindenkinek mas, a kitartas viszont nagyon fontos sztem mashogy nem lehet birni. Meg azert a szorgalmi időszak sem leanyalom, kell tanulni rendesen. Ahogy mondtam tenyleg csak az ELTE-t tudom...most meg nem bántam meg h idejottem, elvezem, jo a legkor es tényleg tanulunk.

Remelem segítettem, es sok sikert, bármelyiket is valasztod.

2018. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az elozo vagyok, csak most lattam h a szabadidore is rakerdeztel. Pentekenkent nincs egy oram se, es altalaban ez minden evfolyamon igy van, egy ket kivetel persze akad,de foleg szeminariumok eseteben. Hát igazabol a szabadido nagyon változó, akad olyan het h megpusztulsz, de komolyan, es van amikor csak vagy es nincs semmi. Meg rajtad is mulik, veheted felvallrol es a szorgalmi utolso heteben mindent be akarsz hozni, vagy tanulsz es a vegen nincs hajtas, igy a vizsga is valamelyest konnyebb. Sztem el lehet jarni moziba, buliba, de mertekkel, meg nyilvan nem roma zj elotti napon
2018. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!