Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen rendőrnek tanulni?...

Milyen rendőrnek tanulni? Valaki nem válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Ha van valaki aki rendőrnek tanul és tudna kicsit segíteni megköszönném. Mindegy, hogy középiskola vagy egyetem. (rendőr szeretnék lenni)

Köszönöm előre is! :)



2018. jan. 13. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Unokatesóm rendőrnek tanul(most 10.-es)

Sok tesijük van +önvédelem órák.Közszolgálati,fegyverhasználati órák.Azt mondja kemény.De kibírja.(Szegya Bekescsaba).Törvényeket be kell vágni,mik a puska vagy bármilyen fegyver pontos részei. Igazábol nagyon szereti(szerintem).Mindig mondja,hogy mit tanultak es igy a hangjábol azt veszem ki hogy szereti csak nehéz.De ha sok kitartásod van,és nem félsz a sok tesitól menj annak,nem rossz szakma.Sok sikert❤

2018. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. 🙂
2018. jan. 13. 17:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első írt annak köze nincs a rendészeti képzéshez. Az a rendészeti alpozó bohóckodás. A rendőr képzés vagy okj-n megy Pesten, Miskolcon, Körmenden, Szegeden vagy egyetemen, az NKE-n.
2018. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanazt mondom, mint a 3as. Az nem rendőrnek tanulás, hanem rendészeti szak, de köze nincs hozzá, mivel érettségi után nem lesz rendőr.

A rendőr OKJhez az előbb említett helyeken adnak képesítést, 2 éves szakgimnázium elvégzése után.

Ha nem akarsz járőr lenni 8-10 évig, akkor meg menj az NKEre, de akkor csinálj egy nyelvvizsgát, belügyből emelt érettségit, valamint minimum 4.0 felett legyen az átlagod. Ezek nélkül szóba se állnak veled. A szakgimnáziumnál nem nézik a tanulmányi eredményeket.

2018. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó nem teljesen igaz.A tanulmányi eredményeket nem nézik,viszont akkor kell 2 jó érettségi,plusz a nyelvvizsga.Belügyből tényleg jó ötlet a emelt,mert nagyon egyszerű az egész,mellette meg matek,magyar,vagy töri kell,ha jól emlékszem.A nyelvvizsga meg ugye kötelező,anélkül már nem is vesznek fel senkit.
2018. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint NKE-ről beszélek.(előző voltam)
2018. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nke-ra jársz? (ha meg szabad kérdezni)

2018. jan. 15. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Jelentkeztem már,csak egy sérülés miatt tavaly nem sikerült a fizikai,de sok ismerősöm van onnan:) Idén megint jelentkezem,most már meglesz ;)
2018. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendészeti szakgimnáziumba jártál?

Vagy ugyanakkora az esélyem sima gimiből is bekerülni? Bocsi, ha hülye kérdés :)

2018. jan. 15. 18:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Én megcsináltam anno a szakgimnáizumot, most NKEre járok levelezősön, munka mellett.

Ha megfogatsz egy jó tanácsot olyantól, aki már 10 éve ezt csinálja.. Az NKEre jelentkezz, a szakgimnáziumot felejtsd el.

2018. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!