Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az hogy a magyar 15évesek...

Igaz az hogy a magyar 15évesek fele digitális analfabéta?

Figyelt kérdés
Olvastam ezt pár éve az interneten.Szerintem több mint felük használ naponta elektronikus eszközöket.De ha igaz ez hogy digitális analfabéták akkor az lehet az oka,hogy hiába lógnak a játèkokon,a közössègi médián,néznek filmet,hallgatnak zenét,mégis írástudatlanok digitálisan.Hogy lehet ez?Hogy állandóan a gépen lógnak mègis analfabéták az informatikához?
2018. jan. 14. 16:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Aláírom, hogy a szövegértés, és a helyesírás nem túl nagy divat ma, de szerintem jogos, hogyha nem ilyen pályára megyek ne kelljen megtanulnom a bonyolultabb műveleteket, tekintve, hogy ez az informatikusok, és informatikával foglalkozók dolga."


Ez érthető is, de itt most arról van szó, hogy olyan alap dolgokat nem tudnak megcsinálni, mint átállítani a saját fiókjuk profilképét, holott tízen éve használják a számítógépet. Vagy olyan, hogy szoftver telepítésekor nem mernek kivenni egy pipát a "böngészőbe épülő adware toolbar telepítése" elől és utána jönnek sírni, hogy vírusos lett a böngészőjük, nem tudják az okát, nem csináltak semmit, magától lett ilyen, stb. Azért ilyen alap dolgokhoz nehogy már informatikusnak kelljen lennie az embernek.

2018. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%
A profilképet minden 15 éves, aki használt már életében számítógépet, át tudja váltani. Egyébként meg igazán lehetne örülni neki, hogy ennyire nem tudja senki ezeket a vírusos dolgokat, mert ebből kapják a pénzt az ezzel foglalkozók. Nekik csak jó, a fiatalok szívnak vele, akkor meg nem mindegy?
2018. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!