Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek iskolát kellene...

Szerintetek iskolát kellene váltanunk?

Figyelt kérdés

Fiam most ötödikes. Jó matekból, de az iskolai tanítás szerintem nem az igazi. Már tavaly előtt is feltűnt, hogy nem igazán haladnak az anyaggal. Most fejezték be nemrég az osztás műveltét. Szerintetek ez normális? Mármint hogy ez ötödikes tananyag?

Beszéltem a tanárával és annyit mondott, hogy a tanterv szerint haladnak. De én ezt nem akarom elhinni. Megtaláltam az én általános iskolás füzeteimet és abban 3-ban osztálynál kezdődik az osztás és negyedik elején fejeztük be. Ötödikbe már bőven egyenleteket oldottunk meg. Pedig én is sima iskolába jártam.


Szerintetek csak itt a mi iskolánkban van ez így? Ha nem, akkor érdemes lenne váltani? Félek hogy nagyon lemarad így. Bár itthon azért tudom valamennyire tanítani, de az mégse a legjobb megoldás, hogy az iskolába csak bejár olyan órákra amit már tud. Vagy tényleg ez lett a tanterv?



2018. jan. 15. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
És szerinted az elmúlt 25-30 évben nem változhatott a tanterv? Neked például volt minden nap tesid? Hát erkölcstan? Hagyd élni a gyereked, nem fog semmiről lemaradni.
2018. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

15 éve végeztem általánosban.

Az mondjuk igaz, hogy nem volt mindennap tesi.

Amúgy lehet kicsit félreérhetően fogalmaztam. Szereti a matekot, itthon is sokat szoktunk ilyen matekos játékos feladatokat megoldani, meg érdekli is az amit nem tud még megoldani belőle. Külön szakkör vagy valami nincs. Matek versenyek sincsenek.

Ha már most komolyabb szinten tudná tanulni, akkor szerintem később középiskolában/gimnáziumban is sokkal könnyebben menne neki, meg aztán majd utána is.

2018. jan. 15. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok szülőre jellemző ez. Azt hiszik, hogy ha nem tanul már oviban angolt a gyerek, akkor hátrányban lesz. Ha jól tanul a fiad, be fog jutni egy jó gimnáziumba, és semmilyen hátránya nem lesz a többiekhez képest.


Viszont! Az, hogy az iskolában nincsenek versenyek, és nem készítik fel a gyerekeket más iskolák által rendezett, vagy éppen országos versenyekre, baj. Nem azért, mert lemarad a gyerek, hanem azért, mert az ilyenek élményt jelentenek nekik, főleg, ha esetleg el is ér valamilyen helyezést. Ha úgy érzed, hogy az iskola langyos víz, mely nem ad lehetőséget a jobb képességű gyerekek kibontakozására, akkor valóban érdemes gondolkodni a váltáson, ha az nem jár nagyobb kényelmetlenséggel (pl. utazás).

2018. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi tanterv szerint ötödikben nincsenek egyenletek, legfeljebb nyitott mondatok.

Nem tudom, hogy milyen tankönyvből tanul a gyermeked. Apáczays könyvben az ismerősöm gyereke túl van a törteken és most veszik a téglalap kerületét.

Ha félsz a lemaradástól akkor gyakorolhattok otthon. Esetleg készülhettek a hatodikos felvételire , bár tudom hogy ez egy picit korai.

2018. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus.Én ötödikben szögeket szerkesztettem,geometriáztam,voltak törtek,tizedes törtek,ennyire emlékszek.

Mi másodikban vettük az osztást.Másodikban!!!

Most vagyok nyolcadikos

2018. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát az tuti biztos,hogy mi ötödikben már rég túl voltunk az osztáson(19 éves vagyok,szóval ez azért annyira nem volt régen). Úgy gondolom,az iskolaváltás mindenképpen hiba lenne. Önkényesen kiragadnád a megszokott környezetéből,ez traumát jelenthet neki,nem biztos,hogy be fog tudni illeszkedni. Mondjuk nem az nem derült ki,hogy most,év közben váltanátok-e iskolát vagy csak év végén. De én mindenképpen ellenzem. Egyébként elképzelhető,hogy tényleg a tanterv szerint haladnak,a mai NAT tele van hülyeségekkel,a mai magyar oktatáspolitika célja a birkaszellemű,buta emberek kinevelése. Azonban az is lehet,hogy a tanár csak nem akarta elmondani neked,hogy le vannak maradva,mert úgy gondolja,hogy még a tanév során be tudja hozni a lemaradást. Lehet,hogy alsóban is tanulták már,de most a tanár úgy érzi,hogy nem tudják kellő biztonsággal használni,ezért veszik újra. Egyébként a #3-as válaszoló elég jó dolgokat írt,annyit tennék hozzá,hogy ha nem olyan érettségűek a gyerekek,akkor lehet,hogy ötödikben még picit korai mindenféle versenyekre hordani őket,ráér elkezdeni hatodikban,hetedikben. Meg persze fontos,hogy ne azért menjenek a gyerekek a versenyekre,mert a suliban azt mondják,hanem legyen hozzá kellő motivációjuk. #5,nekem is úgy rémlik,hogy ötödikben mi is szerkesztettünk,illetve számoltunk törtekkel. Kérdező,ha mindenképpen csinálni akarsz valamit,akkor az iskolaváltás helyett az otthoni gyakorlást/alkalmanként egy ismerős magántanárt javasolnék. De valószínűleg akkor sem lesz semmilyen hátránya később a gyerekednek,ha nem teszel semmit.

OFF: Mielőtt elkezdenének páran problémázni,hogy 19 évesen miért adok javaslatokat ebben a kérdésben:csupán azért bátorkodtam válaszolni erre a kérdésre,mert egyrészt az még nem volt olyan régen,mikor én voltam ötödikes,másrészt azért,mert tanár szakon tanulok az egyetemen,illetve a szüleim is tanárok,így úgy gondolom,van egy minimális rálátásom az oktatásra. Természetesen elképzelhető,hogy teljesen rossz választ adtam a kérdezőnek,de nekem akkor is ez a véleményem a kérdésről.

2018. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Akkor végülis elvetettem az ötletet. Megpróbálok majd akkor tanulni vele, de csak ha ő is akarja természetesen.

Közben megkérdeztem az egyik ismerősömet akinek a gyereke a város másik iskolájába jár, szintén 5. osztályba. Ők is ugyan itt tartanak a tananyagban hajszál pontosan. Szóval akkor valószínűleg tényleg így kell tanulniuk. Ez azért durva...

2018. jan. 15. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, az osztály olyan gyenge, hogy csak így tudnak haladni. Viszont válaszolom az 1. válaszolónak, hogy ugyan tesi nem volt mindennap, de hit- és erkölcstan az volt, csak éppen nem a kommunista időszak alatt.
2018. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb gyereknek bőven elég ez a tempó ahogy haladnak, sőt sok os. Az enyém negyedikes, jó eszű, de nem érdekli különösebben a matematika, négyest simán kap, de az ötösért már kűzdeni kell. A tanterv szerintem az átlagos matematikai képességű gyerekekre van írva. Örülj neki, hogy a fiad jó matekos és könnyűnek tűnik a tananyag. Miért nem próbáltad elvinni 8 osztályos gimnáziumba? De ha továbbra is kevésnek érzed az általánost akkor legkésőbb hatodik után keressetek gimnáziumot. Addig is indulhat levelezős, internetes matek versenyeken, csomó van, leköti, tanul új dolgokat.
2018. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, ha 5.ben veszik az osztást, az nem normális. A húgom most harmadikos, ők az osztást másodikban vették...
2018. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!