Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki nem azért megy...

Van olyan aki nem azért megy orvosi egyetemre, hogy orvos legyen?

Figyelt kérdés

Hanem mondjuk kutatni akar vagy tanítani. Illetve lehet más ok is, de most nem jut eszembe.


Ha van is ilyen, mennyire gyakori ez?



2018. jan. 16. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi diplomával nem csak orvos lehetsz, hanem kutató is (rákkutatás, stb.). Szóval igen, van ilyen.
2018. jan. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem lenne, akkor kik kutatnanak, tanitananak? Nyilvan kevesebben vannak, mint a rendes orvosok, de akadnak boven ilyen emberek is. A tobbi szakon is van, akibol kutato lesz vagy oktato, tanar. Nem tudom, van-e erre valami statisztika, de az en szakomon pl eleg alacsony lenne a szam, mert szazszor jobban lehet keresni a munkaero piacon vele, mintha mast csinalna. Engem is erdekelne a tanitas vagy a kutatas, de miutan elmondta valaki, hogy mennyit keresnek evvel, le is mondtam rola.
2018. jan. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól még ők is orvosok, orvosi diplomát kapnak, végig kínlódják az egyetemet, csak nem a klinikumban helyezkednek el. De egyébként kutatni a klinikum mellett is lehet és a tanítás mellett is. Sőt akik nálunk az egyetemen oktatnak, nagyon soknak van kutatási témája, ahova mehetünk TDKzni :)
2018. jan. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
33%
Orvosi diplomával biztos, hogy nem mennék el mezei orvosnak. Ráhúznék valami közgáz mestert oszt mennék észt osztani milliókért mondjuk gyógyszercéghez vagy orvosi eszközöket gyártó céghez.
2018. jan. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kíváncsi voltam. (Azt hogy vki orvos, azt arra értettem, hogy praktizál, pontatlan voltam).

Utolsó: közgázt tanulok, kösz a tippet :D

2018. jan. 16. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk szerintem fele-fele az arány, de sok olyat is ismerek, aki olyan tipikus doki akart lenni, aztán rájött, hogy nem szeretne emberekkel dolgozni, és inkább kutatói pálya felé hajlik... Meg vannak akik totál más orvosok akartak lenni az elején, mint most. Így lett aneszteziológusból ortopéd sebész és hasonlók.:D Azért egy 18-20 éves "gyerek" szándékait, aki úgy megy oda, hogy általában a Dr.House és a háziorvosa az egyetlen referenciája a témában, nem kell túl komolyan venni. Ezt nem lenézésből mondom, csak rengeteg idő eltelik addig még, sosem lehet tudni, ki mit szeret meg és miből ábrándul ki.
2018. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen van olyan. Olyan is van, aki kutat, oktat és praktizál. De ahhoz, hogy valaki az egyetemen oktathasson, majd később az ottani ranglétrán haladhasson Phd kell. Ami 6 év plusz 3 év, szóval összesen 9. És bár vannak ösztöndíjas helyek, de akkor a havi bevétele, ösztöndíj összege: kb. 100000, ami mellett persze van, aki magánórákat ad, keres valamilyen munkát mellé, olyan is van aki a szakosodásba belekezd, de elvileg azt csak a nagyon okosak tudják párhuzamosan a Phd mellett vinni. Vannak olyan diplomák, amiknek többek közt(esetenként más szakról is jöhetnek) az orvosi diploma a feltétele ilyen képzés a BME-n az egészségügyi mérnök. És persze amit előttem említettek az orvos közgazdász. Gyógyszer gyártó cégek elég sokat fizetnek, ha valaki bőrgyógyász szakorvosi vizsgával nekik dolgozik. A labororvos is valamilyen szinten az általad említett kategóriába tartozik és persze még ott van az orvos látogató is, ahova mostanában orvos, gyógyszerész végzettségűeket keresnek. Meg még azt hiszem külföldön egészségbiztosítási cégeknek is dolgoznak orvosok. Orvosival nagyon sok mindent lehet csinálni, csak a 6+x év jelenti a gondot(addíg a megélhetés biztosítása), meg persze az óriási tandíj.
2018. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Pont ma olvastam egy cikket az Indexen, amiben ezt írja:

" Minden 25. hallgató pedig biztos abban, hogy nem orvosként képzeli el a jövőjét – idézi a lap a felmérést."


Ötöd- és hatodéves orvostanhallgatók között végezték a felmérést. Gondolom a többségük kutatni akar. Szerintem nagyon-nagyon kevés olyan ember van, aki célirányosan azért megy orvosira, hogy utána taníthasson.

2018. jan. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, aki nem akar orvos lenni, csak azért megy az orvosira, mert jól hangzik, hogy elmondhatja, hogy ő azt el tudta végezni. Nem tudom az ilyen később, hogy lesz boldog, de végülis ez is egy indíték, csak nem a lepozitívabb.
2018. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ő el fogja végezni... Azért szerintem a 12 félév végigtanulásához kicsit több motiváció kéne, szerintem :D
2018. jan. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!