Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » TANÁROK, hogyan fegyelmeztek?

TANÁROK, hogyan fegyelmeztek?

Figyelt kérdés
Rengeteg szakirodalmat olvastam a témáról, azonban egyik sem ad megoldást arra, hogy mit tegyünk egy leszakadó régióban több 30 fős osztályban, (szaktanárként nyelvszakon) tele BTM SNI gyermekkel. Ahol nem az a probléma, hogy nincs motivációm, vagy hogy nem érdekelnek a gyerekek. Szeretem őket. De egymással hülyéskednek egész órán, mivel annyi gyermek iránt nem tudok folyamatosan érdeklődni ,facilitálni, kérdezni.Ha igyekszem szépen nyugodtan két "rosszalkodóval" beszélni, addig a terem másik végében más káosz van... Nem csak az én órámon van ez, hanem az összesen. De szó szerint! Mi a teendő? Ötleteket kérek! Akár gyerekekét is! Ide se kéne írnom, de demotiválók kíméljenek, erre se szükség, se idő. Köszönöm.

2018. jan. 24. 14:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Szakirodalom is érdekel! Ha lehet, magyar! Mármint szerzőileg magyar. Mert nem ilyen német, angol, francia elitiskolák érdekelnek, hanem a magyar valóság! És nem igazán találok-legfeljebb tanulmányt- ilyet. Tényleg szeretnék változtatni! Ha leírnátok a problémáitokat az is érdekel.
2018. jan. 24. 14:21
 2/3 .,,.,,.,, ***** válasza:
100%

Bár ên nem vagyok tanár, de megpróbálok vàlaszolni.

Nàlunk a fizika tanár azt csinálja ha valaki hülyéskedik, kihívja felelni, és a végên megköszöni hogy fegyelmet teremtett az osztályban, vagy ha pl egy feladatot kell megoldani önállóan, és akkor beszél , akkor kihívja a táblához, hogy figyelje hogy ki beszél, ha nem "talált" senkit, akkor kap egy mínusz pontot (3- egy eggyes, 5+ egy ötös), ha talált, akkor az kap egy mínszt.

2018. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Zsenialis! Kiprobalom!!
2018. okt. 31. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!