Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tandíjat mindenféleké...

Egyetemi tandíjat mindenféleképpen ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott mesterképzésre járok és van a 2 éves képzésből még fél év. Úgy tudom hogy ha abbahagynám, akkor a tandíj 50%-át ki kellene fizetnem. Nincs erre valami kiskapu, hogy abba hagyhassam a tandíj kifizetése nélkül?

2018. febr. 2. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Le is dolgozhatod
2018. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem te is értetted a kérdést.
2018. febr. 2. 00:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem mondott hülyeséget, csak nem fejtette ki. Kérhetsz mentesítési kérelmet, ez esetben vállalnod kell szerződésben, hogy az elhasznált féléveid számával megegyező évet Magyarországon dolgozol. Mármint az alapéveken felül.
2018. febr. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig teljes mértékben kiakarod vonni magad a dolog alól, akkor arra nincs kiskapu.
2018. febr. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor mindig örülök, hogy költségtérítéses vagyok :-) Ez az állami képzés egy nagy szívás a kötelező kredittel, ezzel a röghöz kötéssel. Ráadásul ki tudja előre hogy pl egy 5 éves képzésnél mi történik mondjuk negyedéven X tárgyból beüt a mennykő bukta 9X aztán ágyő. Tuti gyomorvérzést kapnék államin :-)
2018. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Értettem a kérdést, vagy fizetsz vagy hazai jogviszonyban ledolgozod a "tartozásod". Nincs kiskapu arra, hogy államilag tanulsz másfél évig majd minden következmény nélkül otthagyod a képzést. Harmadik lehetőség hogy befejezed be ami hátravan fél év, akkor nem kell visszafizetned.
2018. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
aláirtad , ne légy görény.
2018. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
#5: Annak aki tanul, és nem csak lábat lógatni meg bulizni jár egyetemre, egyáltalán nem teljesíthetetlenek az állami ösztöndíj követelményei.
2018. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
34%

"Ilyenkor mindig örülök, hogy költségtérítéses vagyok"


Mi is örülünk neki. Az egyetemek nagy részének komoly bevételei vannak az önköltséges hallgatókból, nincs ezzel semmi baj.

2018. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5-ös nem azt írtam, hogy teljesíthetetlen, hanem azt, hogy stresszes és ha teljesíti is még mindig ott van a röghöz kötés, a minden félévben görcs, hogy jól teljesítsen és egyszer kell egy elmebeteg fazonba belefutni 5 év alatt :-)
2018. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!