Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egyetemet kéne...

Szerintetek egyetemet kéne váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagy, másodéves a Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakon. Amikor 12.-ben el kellett dönteni, merre menjek tovább, nagyon bizonytalan voltam. Szerettem, és jó voltam matekból, ezért döntöttem végül emellett. Sajnos egyre kevesebb matekos tárgyunk van, és ami volt, azokat sem igazán élveztem, csak a statisztikát és magát a matekot. A kommunikáció egyáltalán nem az erősségem, pedig most, a 4. félévben már rengeteg csoportmunkánk, prezentációnk van. A jegyeim jók, csak ötösöm volt, első félévben egy négyes kivételével, de egyáltalán nem érzem, hogy itt lenne a helyem. Viszont már majdnem a felén túl vagyok, és nem tudom, hova mennék át, ezért nem nagyon merem itthagyni.

Voltatok esetleg már hasonló helyzetben? Szerintetek mi lenne a jó döntés? Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 8. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"vigyázz kérdező, ha szakot váltasz, mert ha állami ösztöndíjas vagy, akkor vissza kell fizetned az eddig elhasznált féléveid számát" - Ezt a hülyeséget honnan szedted? Simán válthat szakot, nem kell visszafizetnie semmit. Állami ösztöndíjasként gazdmenről gazdinfóra váltottam, nem kellett semmit fizetni. Akkor kell ha otthagyja a felsőoktatást úgy hogy nem szerez papírt, a szakváltás megengedett. Legközelebb olvass utána a dolgoknak mielőtt ilyen butaságokat írsz. 2015-ös, de még mindig ez van érvényben:

[link]

2018. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11-es... ha Corvinus gazdmenről vált ELTE matekra, akkor vissza kell fizetnie.
2018. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok még... ez csak egy példa volt, ha a szakváltást a Corvinuson belül akarja, akkor nem kell fizetnie, de ha másik területre szeretne menni és mondjuk egy új szakot elkezdeni, akkor már fizetnie kell, hiszen abbahagyja az adott képzést.
2018. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"11-es... ha Corvinus gazdmenről vált ELTE matekra, akkor vissza kell fizetnie." - Nem kell, orvosiról is mehetne akár bölcsésznek, a lényeg hogy szerezzen papírt a végén, lehet területet is váltani nincs erre szabályozás. Nem azt nézik hogy a területet otthagyja, ha otthagy egy szakot de egy éven belül újra hallgatói viszonya van nem kell fizetni. A lényeg hogy amikor véglegesen megszűnik a jogviszony legyen diplomája de akár felsőoktatási szakképzésre is átmehet és annak a papírja is megfelel.

De én linkeltem az erre vonatkozó szabályt, te találsz bármit ami azt igazolja hogy területváltás vissza kell fizetnie? Mert ismerek olyat aki politológiáról jött gazdmenre, akkor szólok neki hogy amúgy fizetnie kéne a szak és egyetemváltás miatt csak az elmúlt 2 évben nem szóltak neki.

2018. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már szinte minden szak megfordul a fejemben, annyira nem tudom, hova menjek. A Corvinust viszont egyre kevésbé szeretem, úgy érzem, én nem vagyok ide való...De február 15-ig lehet jelentkezni a szeptemberi képzésekre, de még nem jutottam semmire. És matekból emelteztem, az 5. tárgyam tárasadalomismeret volt, szóval nem is mehetek akárhová.
2018. febr. 13. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!