Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már nagyon furcsa és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már nagyon furcsa és nem mindennapi ok amiért szakítottatok párotokkal? (Mellékelve saját történet)

Figyelt kérdés

Elmesélem az én történetemet is.

14 éves volt barátnőm amikor megismertem, én akkor voltam 17.

3 évig jártunk, terveztünk a jövőt, imádtuk egymást.Én volt hogy napi 3-4 órát utaztam miatta hogy találkozzunk, mindent megadtam neki,szerettem tiszta szívből.

Aztán barátnőm szakításunk előtt 2 hónappal elkezdett az anyukájával Jehova Tanúi gyülekezetekre járni(azóta utálom) és teljesen megváltozott.Aki ismeri ezt a vallást az biztos tudja hogy nagyon radikális, sokkal radikálisabb mint a katolikus. Például házasságig egy kézfogást se lehet, csak jehovással lehet barátkozn. Az volt a kapcsolatunk forduló pontja amikor azt mondta nekem, hogy én csak második vagyok az életében, mert isten az első.Ettől teljesen kibuktam.Előtte soha nem veszekedtünk soha, de itt már volt ok, egyszerűen nem tudtam elfogadni hogy miért lett ilyen, miért lett ez. Bár már a jövőt terveztük, de én szakítottam, mert nem tudtam már volna így élni az életem, így bezárva, és azt sem szerettem volna ha akár a gyerekeink is ilyenbe hisznek. Szerintem nem ezt érdemeltem. 22/F

Várom a ti történeteiteket is és ti mit gondoltok az egyémről?



#Jehova tanúi #furcsa szakítás
2014. júl. 22. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Darude-Sandstorm
2014. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
érdekes történet. Szerintem nem szeretett téged annyira ha csak úgy egy pillanat alatt az új vallása fontosabb lett mint te.
2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy jól döntöttél. Remélem majd megismerkednek egy olyan emberrel aki megérteti velük, hogy mi fán terem.
2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben ha gyülekezetbe csöppen az egyik fél, akkor ennek ez a vége. Én is vallásos vagyok ( katolikus), de a hit a szívben van, nem a kifelé mutatott álszent életmódban. Én a jehovák tanaival nem értek egyet, tehát megértem hogy nehéz volt átrágnod magad a dolgokon, a változásokon. Nekem ilyen jellegű kapcsolatom nem volt, vagyis nem volt hívővel, de ismerősöm van aki bár nem jehova, de hasonló elvont gyülekezet tagja. Ő is kifordult önmagából, és ezt kevés ember tolerálja. Nekem egy kapcsolatomban volt egy nem mindennapi ok, mégpedig az hogy gyáva volt a pasi. Önmagához, az érzéseihez, az élethez. Egy idő után kiábrándultam belőle, szinte megutáltam, a szememben olyanná vált mint egy kislány, holott a kapcsolatunk elején teljen más volt, és mindez a szülei hatására alakult ki. 24/L
2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy valamit nem értek ?! Miért kell legtöbb esetben a szülőnek ráeröltetni a hitét a gyerekre...

"...hogy én csak második vagyok az életében, mert isten az első."---> csak én érzem itt úgy, mitnha kimosták volna a fejét ?


Egyébként meg jól tetted, hogy szakítottál. Te ebben a kapcsolatban csak a szenvedő alany lettél volna.


Szerencsére nekem ilyen történetem még nincs...

2014. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a mondatot nem így kell érteni, amire itt sokan felfigyeltek.

Szerintem eleve nem teljesen helyes ezt így megfogalmazni.

Az, hogy neki az ő istene lett az első, az azt jelenti, hogy neki szenteli az életét, őt tekinti életadójának, véleményem is tapasztalataim szerint ez másik síkon értendő.

Attól még lehet neki nagyon fontos egy párkapcsolat is, csak ember és isten nem egy síkon van, igazából nem is lehet összehasonlítani, mert nem személyre értendő hanem ilyen életelv, alapelv. Emberek szintjén ugyanúgy első voltál neki, csak ezt így biztos nem fejtette ki, és megértem hogy ez furcsa volt így.


Nos, ez csak egy kiegészítő magyarázat volt részemről.

2014. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt fura sztorim, de egy barátnőmet azért hagyta ott a párja (5 éve voltak együtt, eljegyzés is volt), mert meghalt a lány anyja, és a pasi kiborult, hogy a nő emiatt állandóan rossz kedvű, a temetéssel, gyásszal, családjával van elfoglalva, nem pedig csak vele foglalkozik...a temetés után közölte vele, hogy neki életvidám nő kell! No komment.
2014. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyiban van hasonló történetem, hogy egy srác nagyon tetszett, már kb 1 éve többet éreztem iránta barátságnál, mire végre egy kicsit komolyabb lett a barátságunk. Sokat beszélgettünk és kiderült, hogy Jehova Tanúja a srác. Elhívott egy Jehovás megemlékezésre és ott jöttem rá, hogy ez mennyire más világ. Sokat olvastam a Jehova Tanúiról. Ez gyakorlatilag egy életstílus, nem csak egyfajta vallás/meggyőződés. Valaki vagy követi ezt, vagy nem, de nincs átmenet. Úgy éreztem, hogy én evvel nem tudnék együtt élni és nekem ez már túl sok lenne. Így ezek után már nem erőltettem a komolyabb dolgokat.

19/L

2014. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekesek voltak, köszi!
2014. aug. 3. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami a páromnál volt, az a lelki bajok házi orvosolása kábszerrel.

A kezdetektől fogva mindenben támogattam, és tudtam hogy bajai vannak tömegben, nem szeret emberek közé menni. Aztán elkezdett cuccolni, és egyre inkább belegabaolydott. Szinte vallásos szemmel tekintett ezekre a tudatállapotokra, azt mondta ez nem addikció, hanem ő a világot akarja megismerni, és neki ezen a szellemi csatornán jönnek az igazi életenergiák.


Egy idő után már viszont ott tartott, hogy az utcára se nagyon tudott kimenni tiszta fejjel. A cucc maga lényegtelen, ha piával csinálja ugyanezt az is gáz szerintem.

2014. szept. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!