Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az örökös stressze...

Mit kezdjek az örökös stresszel? és a gyomrommal (nem mindennapi történet)

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Ez az érdekes dolog amit okoz a stressz már általánosban előjött rajtam. Kiközösített személy voltam, piszkáltak és mindig olyan stresszes voltam ott, meg már reggel indulás előtt is, hogy beindult gyorsan mozogni a bélrendszerem (iszonyatos fájdalommal) aztán ment is a hasam. Középsuliba már nem volt ilyen, voltak bnőim, mégis rám jött, főleg indulás előtt, heti többször is..most fősulis vagyok, semmi baj nincs-mégis előjön. 21éves koromra odáig jutottam hogy ez a stresszelős hasmenős dolog már rámjön kora reggel, főként akkor ha indulok valahova, rámjön a buszmegbe, az utcán, suliban, néha még itthon is...még a hányinger is. 12éves koromban csontsoványan kerültem kórházba, anorexiát állapítottak meg, tévedtek, emetofóbia volt. Amit a mai napig nagyon kontrollálni kell mert gyakran előjön...mindig az jár a fejembe utcán is, mi lesz ha csak úgy rámjön a hányás és valaki meglátja.. ez mindig bennem van, jobbszeretek nem is nagyon enni ha megyek valahova. Alapból egy örökös stresszes lány vagyok, nem értem miért, szüleimmel nagyon jól kijövök, mégis örökösen érzem a stresszt, ami miatt néha enni sem tudok. Mindig is ilyen sovány alkat voltam, képtelen vagyok hízni, viszont ha jön egy kis gyomorrontás, 1nap alatt leadok 1kilót. Bármit ehetek, semmitől se hízok. De régebben ki is vizsgáltak, semmi bajom. Immunrendszerem is jó, influenzát se kaptam el...de hízni szeretnék, ami ilyen ideges életmóddal nem fog menni. Pasim se volt még, randi előtt első utam a wc--hez vezet, enni nem eszek, mindig kikötöm hogy ha lehet ne étterembe menjünk, ugy sem tudnék enni...annyira kellemetlen ez így nekem ez az egész. Az a baj hogy az ivással is így vagyok. Bármit iszom, más rég megiszik 2decit mire én még a 2. kortynál tartok. A fő kérdés tehát: Hogyan "tágíthatnám" ki a gyomrom, hogy többet tudjak enni emellett ne legyen folyton teltségérzetem és ne terheljem meg a gyomrom? Mert mostanába erőltetem a kaját, 1 harapással mindig többet eszek mint amennyi belémférne. De nem megy ez a hízás, 5-6 éve 46-47kg vagyok, 166 cm.
2015. márc. 16. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Első körben inkább pszichológushoz kéne menned és a fejbedben meg a lelkedben rendbe tenni ezeket a dolgokat.
2015. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2015. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!