Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a gimnáziumok nem látják a...

Ha a gimnáziumok nem látják a módosított sorrendet, akkor mi értelme van az egésznek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Győrben, az Oktatási Hivatalban e szerint fognak beosztani mindenkit.
2018. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
67%
Legálisan elvileg nem láthatják. De simán megtudják nézni.
2018. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
31%
Az egyik ismerősöm apja gimis tanár és ő mondta
2018. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
És neked nincs jobb dolgod, mint ész nélkül ismételgetni, amit egy másik hülyétől hallottál?
2018. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy a jelentkező meggondolhatja magát (például ha az iskola nem volt neki szimpatikus a felvételin).
2018. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme hogy ha szóbelin pl más suli lett szimpatikus, akkor még tudj változtatni. Ha maradt az eredeti szándékod akkor ne foglalkozz az egésszel, semmi dolgod.
2018. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor van értelme a sorrenden változtatni, ha a szándékod változott. Nem fogsz attól jobban vagy kevésbé bekerülni egy adott suliba, hogy hányadikként jelölted.


Évről évre kevesebben kérdezik meg, de azért még él a tévhit, hogy az elsőként jelentkező előnyben van.


Még ha tudná is a gimi a sorrendet (nem tudja), az egyetlen amit tehet, hogy milyen sorrendbe teszi a tanulókat.


Ha Jóskának több pontja van, mint Pistának, akkor Jóskát akarja felvenni, mert jobb tanuló. Ha Pistát előbbre sorolja, azzal nem nyer semmit. Ha Jóska másik suliba is bekerül, és így kiesik, még mindig bekerül Pista. Viszont ha előrébb sorolja, akkor van rá esély, hogy a nála jobb Jóska ne kerüljön be - ez igazából nem érdeke a középiskolának.

2018. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi, mentek a zöld kezek!

Viszont tegyük fel, hogy valamilyen okból kifolyólag nem változtatok sorrendet. Vagy mondjuk változtatok, csak aztán meggondolom magam utána. Akkor hogyha mondjuk másodiknak jelöltem az álomsulit, attól még mehetek oda attól függetlenül, hogy nem első helyen van?

Bocsi, valszeg én vagyok ehhez hülye, de ezt a részét nem igazán értem.

2018. márc. 17. 15:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a második helyen jelölted, akkor kizárólag akkor van esélyed oda menni, ha az első helyen jelölt iskolába nem vesznek fel.
2018. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 17. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!