Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológiát szeretnék tanulni....

Biológiát szeretnék tanulni. Melyik itthoni egyetem a jobb?!

Figyelt kérdés
Az interneten informálódtam, és azt olvastam, hogy a Szegedi Tudományegyetemnek biológia szakon való képzése jobb mint az ELTE-nek. Ez igaz? Hol a legjobb az itthoni képzés? Minden választ előre is köszi!

2018. márc. 20. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondjak, hogy a szegedi egyetemen jobb a biologia szak, en sajnos osszehasonlitani nem tudom a kettot, de tudok ervelni az ELTE mellett. Elsoeves vagyok most, teljesen uj tanrendunk van, ami tulajdonkeppen kiserleti, meg a tanarok is nehezen tudjak kovetni, de sokkal jobb, mint ami eddig volt. Csokkentettek az oraszamot, sokkal kevesebbet kell bent lenni az egyetemen. Ez nyilvan azzal jar, hogy tobbet kell onalloan tanulni, de az oktatok nagyon segitokeszek, barmikor barmivel fordulhatsz hozzajuk, ha elakadsz.. Egy evfolyamon olyan 300 korul vagyunk az elejen, de hala a golyatabornak es a mentorrendszernek egy kettore egy hatalmas csaladba kerulsz bele tulajdonkeppen.

Olyan mintha egy hatalmas, osszetarto osztaly lennenk, barmiben segitsegedre van szukseg, nem egy ember fog a segitsegedre lenni.

Persze maga az egyetem nehez, es a masodik felevre mar csak 100valamennyien maradtunk, akik atmentek mindenbol, de nagyon tudom ajanlani, en nagyon szeretek idejarni.

2018. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-s voltam, egyrészt tényleg azért választottam, mert nem csak hírből itt a legszínvonalasabb a képzés, másrészt a város miatt - Szeged gyönyörű hely ! :) Maga az egyetem "nemrég" költözött át ebbe az "új" épületbe, úgyhogy egyik teremben sincs rozoga szék, vagy ilyesmi. Kb. nincs is olyan tanár, aki ne kutatna, legalábbis én olyannal még nem találkoztam/tanított. Ó, a tanárokról csak annyit, hogy a java részük nagyon jó fej (a többihez meg csak hozzá kell szokni :D), pl. sok tanár kéri, hogy tegezzük őt (ha 30, ha 40 is elmúlt már). Illetve nem tudom, hogy ez igaz-e, de a humánbiosz gyakos tanárom azt mondta, hogy csak itt tanulunk jobban a csontokról - úgy, hogy közben igazi csontokat fogdosgatunk, két emberre jut egy csontváz (persze dobozban). Egyébként az MTA biológiai kutató intézete nem messze van az egyetemtől (10-15 perc gyalog), szerintem ez sokat elmond. :)

Tudnék még mesélni, de csak 1 évig voltam itt biosz szakos. Félreértés ne essék, nem a szakkal volt bajom, hanem inkább magammal, illetve az elhelyezkedési formákkal, mert én nem tudnék pl. kutatóként dolgozni évtizedeken át.

2018. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!