Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvos szeretnék lenni...

Állatorvos szeretnék lenni Már nézelődtem a kérdés terén de arra nem találtam választ hogyha nyelv tagozatra megyek az lehet-e jó?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ha biológiából/kémiából akarsz érettségizni, akkor nem jó a nyelvtagozat.


Márpedig állatorvosira ezek közül kell érettségi.

2018. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, emelt biosz és kémia kell, ennek ellenére én csakis a nyelvtagozatot javaslom!

A gimnáziumban az legyen a legfontosabb, hogy megtanulj két nyelvet normálisan! Soha annyi időd és energiád nem lesz erre, mint a gimiben!

Közben az érettségi és a felvételi tárgyakból legyél 4-5, ennyi. Komolyabban elég utolsó év előtti nyáron elkezdeni készülni az emeltekre.

Én is nyelvtagozatról mentem az állatorvosira: egyrészt 40 ponttal többet szereztem, mint ami a ponthatár volt, másrészt a képzés során sem éreztem semmi hátrányát annak, hogy nem tanultam emelt óraszámban bioszt és kémiát (pedig én csak az utolsó évben jöttem rá, hogy ide akarok jönni, szóval a gimi nagy része alatt nem is készültem rá külön. Ha te már előre tervezel, akkor még jobb lehetsz!

2018. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2-vel értek egyet, én ugyan általános tantervű oktatást kaptam (se nem nyelves, se nem bioszos vagy kémiás tagozat), mégis felvettek (igaz csak másodjára, de hidd el, csak a saját hibámból). Mindenképpen javaslom, hogy utolsó évben járj majd magántanárhoz, és nem ilyen 30 fős kurzusra gondolok, hanem ahol max ketten mentek a tanárhoz, így csak rátok figyel, és foglalkozik)
2018. márc. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 29. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!