Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak németül?

Hogyan tanuljak németül?

Figyelt kérdés

Itthon magamtól tanulom a németet és nagyon szeretnék megtanulni annyira, hogy tudjak társalogni ugyanis Németországban akarok majd dolgozni. De annyira nehéz ez a nyelv! Azt érzem, hogy ez nekem nem fog menni pedig nagyon szeretném :( A neten is ha látok valami német szöveget akkor olyan nekem mintha japán lenne és egy szót sem értek belőle. Akkor szoktam magamnak aztmondani, hogy nekem ez nem fog menni soha az életben:(

Mit tegyek. Hogyan tanuljam a németet??



2017. nov. 12. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ha egy szót sem értesz egy mondatból akkor mégis mit tanultál eddig?
2017. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
aszonygyák egy élet is kevés, hogy rendesen tanuld meg a németet. Azontúl nagyon negatívan állsz hozzá. Ne mond, hogy ez nem megy, nem tudom... úgy kell mondani, nekem ez biztosan nem fog sikerülni.
2017. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat kértem. Adjatok tippeket, hogy hogyan tanuljam könnyen?
2017. nov. 12. 12:07
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy maradj itthon fülkeforradalmárkodj meg nemzetikonzultálj. Az a te szinted.
2017. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Miért nem tud senki normálisan válaszolni. Ha nem tudtok értelmes választ adni akkor inkább nem kérek választ. Utálom az ilyen embereket!! Miért mentek rá a kérdésemre ha nincs eszetek és nem tudtok normális emberi módra válaszolni!? Hülye válaszokból és hülye emberekből nem kérek! Köszönöm! :)
2017. nov. 12. 12:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül nem megy, akkor keress egy tanárt!

Nyelvterületen könnyebben megtanulhatod a nyelvet.

Nézd meg ezt a blogot, igaz, hogy főként angolról van benne szó, de általánosan használható tippeket is ad:

[link]

Egy nyelvtanulási projekt tapasztalatai:

[link]

Nyelvtanuló kártyák is vannak.

Német szókincs, a leggyakoribb szavakkal.

2017. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor könnyen találsz ingyenes kurzusokat. pl. Germnpod101.com

Van youtube csatorna is, ami német tanulós pl. learn german with Jenny. Ajánlom a Duolingót is, de az is angolról.

Ha csak magyarul értesz, akkor is érdemes szétnézni ingyenes anyagokért.

Illetve nyelviskola is lehet jó, legalább az elinduláshoz

2017. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó látni, hogy valaki normálisan is tud válaszolni :)
2017. nov. 12. 16:26
 9/17 anonim válasza:
100%

Én németországban dolgozom, nulla nyelvtudással jöttem ki. Nekem ami bevált,hogy gyermek könyveket olvasgattam,mert a nyelvtana és a szavai is egyszerűek voltak (gyermekkönyv alatt a nagyon kicsiknek valóra gondolok,képes könyv,kevés szöveggel)

Nehéz,mert nem vagy nyelvi környezetben,otthonról meg csak magántanár,nyelviskola ami szóba jöhet. Van esetleg barátod aki valamennyire tud németül? Már az is jó lenne,ha elmennétek együtt valamerre (cipőt venni,kajálni) és ott csak németül szólnátok egymáshoz. Nem baj ha nem helyes,de legalább tréningeznéd az agyad a használatára. Valamint csetes szobákban kereshetsz németeket,anno én így tanultam sokat angolul. Német zenéket hallgass és fordíts (toten hosen, rammstein, andreas burani)

Több tippem sajna nincs

2017. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel is már sokat segítettél :)
2017. nov. 12. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!