Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolába hogyan néz ki a...

Iskolába hogyan néz ki a munkáltató fizetésképtelensége épp tanév végén érettségi időszakban?

Figyelt kérdés

Nem állami, hanem magániskolában a fenntartó pénzügyi csődje hogy néz ki a gyakorlatban lévén év vége és érettségi időszak a nyakunkon?

Ha ekkor jelenti be a fenntartó hogy nem tud fizetni, nem tud bért adni akkor mi fog történni iskolai tanügyi szempontból?

Mert itt a tanév vége jönnek az érettségik, az év legdurvább időszaka, temérdek munka, bizonyítványírás, lezárások, naplóírás stb és erre még jön az érettségi, vizsgadolgozatok tömkelege javítása, érettségi felügyelet, admin, feleltetés reggeltől estig-és ebbe a szituba robban be egy fizetésképtelenségi bejelentés-akkor mi várható?

Feállnak a tanárok (vagy csak egy részük) és ezzel be is dőlt az egész?

Az nem opció hogy a felállt tanárok helyére más tanárt akár óraadót vesznek fel, mert pénz nélkül az se megy.

Akkor mit léphtenek iskolai szinten ebben a helyzetben?


2018. ápr. 29. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Tavaly itt menőztél, hogy mész külföldre. Látom, oda se kellettél...
2018. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én sose terveztem külföldre menni miket beszélsz.

Meg ez mennyiben válasz a kérdésre semmiben, a kérdésre tessék felelni ne másról elmélkedni!

2018. ápr. 29. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom a kedves kérdező az aki nem tanárként dolgozik alapítványi suliban és hetente kiír egy kérdést ha valamit lát.

Ha nincs pénz akkor a tanárok nem csinálják meg az érettségit. Ekkor a suli jelzi a Kormányhivatalnak és majd ők lerendezik az érettségit. A Kormányhivatalban keresd Pályi Pált aki az érettségi mindenhatója. Esetleg az iskolától megvonják az érettségiztetési jogkört. Lásd tavaly Paulay május elején a vizsgáztatási jogkört megvonták. Már az írásbelire átirányították a jelentkeztetett közel 300 diákot egy anygyalföldi suliba.

Ne görcsölj ezen kérdező. Ha nem érint Téged akkor engedd el a problémát.


Megfigyeltem, hogy a kérdezőt azt teszi boldoggá ha az alapítványi suliját (ahol nem tanárb talán csak dolgozó esetleg estis diák) sározza (megjegyzem jogosan). Lehet, hogy erre gerjed? De az utálat kimutatásának nem itt van a helye.

2018. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"? De az utálat kimutatásának nem itt van a helye."


És ahhoz mit szólsz hogy az igazgató már most még ki se tört a balhé de már most a tanárokra mutogat és őket hibáztatja előre is, hogy ha felállnak és elmennek bedől az érettségi bedől az iksola és ezért ŐK lesznek hibásak!


Érted ezt? Nem akar (tud) fizetni és még az a tanár lesz a hibás még az lesz a szemét aki nem marad ott ingyen melózni tovább még 2 hónapot!!


Na erre???



És bár nem vagyok jó de azt is írásba adom és így lesz hogy lesz olyan tanár aki marad majd ingyen is fizetés nélkül is!

Lesz!!

Már most mondta egynémely tanár hogy mi lesz az érettségivel ha feláll hát bedől az egész (lefordítom: marad majd inygen is!!)

2018. ápr. 30. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, kevés vagyok mint a Kérdezőben az alapítványi iskola szeretete. De akkor is megkérdezem még egyszer. Miért zavar Téged ha valaki ingyen is dolgozik? Joga van mindenkinek azt csinálni amit akar.

Én biztosan nem csinálnám ingyen és a főnöknek is bemutatnék ráadásul munkaügyi pert akasztanék a nyakukbab valamint a KH-t is értesíteném a tanárhiányról. Én ilyen vagyok más meg ingyen dolgozik. El kell fogadnod.

2018. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!