Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mi történik?

Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

Felvin megjelöltem pár szakot. Első helyre nappalit,második helyre levelezőt jelöltem meg. Két külön egyetem,

Igazából a levelező jobb lenne mivel nem vagyok odavalósi,de viszont a nappali se lenne rossz második megoldásnak ha az első nem sikerül.. Létezik hogy mindkettőn elérem a felvételi ponthatárt és felvesznek és én döntöm el melyikre szeretnék menni? Ha az első helyre nem vettek fel a második helyre felvehetnek,ha nem első helyként jelöltem meg?


2018. máj. 18. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az mindenhova felvennének ponthatár alapján akkor a sorrend a mérvadó. Mit gondolsz miért te választod meg a sorrendet előre?


Nézzünk egy gyakorlati példát.

Megjelölsz első helyen egy 280 pontos szakot második helyen meg egy 350 pontosat mondjuk. Tegyük fel, hogy egy világi zseni vagy és még még mázlid is van. Összeszedsz 450 pontot érettségin. Mindkét helyre ez alapján mindkét helyre felvennének. Itt jön képbe az, hogy te előre megadtad a listát ami alapján megy a rendszer sorba.


Egy másik példa.

Megjelölsz egy 430 pontos szaokt első helyen és egy 390 pontosat második helyen és egy 400 pontosat harmadik helyen. Lesz a felvételin 420 pontod. Az első heéyre nem fognak felvenni mert nem ütöd meg a ponthatárt, jön a lista következő eleme. Hiába érted el a 400 pontos szak ponthatárát, mivel az harmadik helyen volt a listádon a 390 pontos második helyre fognak felvenni.


Tanulság:

Számít, hogy milyen sorrendben jelölöd meg a szakokat.

2018. máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak egy helyre nyersz felvételt, arra, ahol elsőként eléred a ponthatárt. Ha nem így lenne, nem lenne értelme a sorrendnek. Döntsd el mi a jobb, hogyha a levelezős, akkor még július 12-ig tudsz egyszer módosítani.
2018. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha eléred az első helyen megjelölt szak pontját, akkor oda vesznek fel. Ha nem, akkor a másodikra. Stb, stb. Szóval számít a sorrend, még tudsz változtatni rajta. Azt tedd első helyre, ahova nagyon szeretnél bekerülni, nem baj, ha nem reális, a második legyen reális.
2018. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!